اين پنجره صرفا براي تامين منابع مالي وبلاگ ايجاد شده است !

با کليک روي دکمه × یا دکمه بستن آنرا ببنديد

به وبلاگ من خوش آمديد

صفحه اصلی | مرندی | فروشگاه | سایت مپ

دراویش چه کسانی هستند ؟ آیا مسلمان هستند؟

دراویش چه کسانی هستند ؟ آیا مسلمان هستند؟

دراویش چه کسانی هستند ؟ آیا مسلمان هستند؟

تاریخ : 1396/12/01 | ساعت : 22:38 | بازدید : 377 |

دراویش چه کسانی هستند ؟ آیا مسلمان هستند؟

دراویش چه کسانی هستند ؟ آیا مسلمان هستند؟

دراویش چه کسانی هستند ؟ آیا مسلمان هستند؟

دراویش چه کسانی هستند ؟ آیا مسلمان هستند؟

دراویش چه کسانی هستند ؟ آیا مسلمان هستند؟

دراویش چه کسانی هستند ؟ آیا مسلمان هستند؟

نتیجه تصویری برای دراویش دستگیر

 

7609811_627

porseshkadeh.com

برای روشن تر شدن موضوع، پاسخ شما را در چند فراز تقدیم می کنم:
1. الف) تاریخچه تصوف: در زمان پیامبر اکرم (ص ) پیروان آن حضرت را «مسلم» و «مؤمن» می نامیدند و آنانکه محضر پیامبر را درک کرده بودند، «صحابه» نامیده می شدند و نسل بعد را که با صحابه پیامبر محشور بودند «تابعین» خوانده اند. بعد اسم زاهد و عابد بمیان آمد و به عده ای اطلاق گشت که از دنیا کناره جسته و خود را وقف عبادت و ریاضت نموده بودند. در حدود اوائل قرن دوم هجری کم کم کلمه «صوفی» و طریقه تصوف شنیده شد که خود را سالکان طریق حق و عارفان الهی می دانستند؛ اما عرفان آنها با مبانی طریقتی ائمه هدی سازگاری و مطابقت نداشت.
عرفان ناب اسلامی ـ شیعی ریشه در آموزه های ثقلین داشته و دارد؛ یعنی منشأ آن قرآن و سنت (قولی، فعلی و تقریری) معصومین (ع) است، اما تصوف ریشه ای التقاطی داشته که هم از آموزه های نوافلاطونیان و هم نحله های معنوی مسیحی و حتی شبه عرفان های هندی و شرقی وام گرفته بود.
اولین و معروفترین چهره متصوفه، ابوهاشم کوفی بود که او، مرام و عقیده اش مورد نکوهش شدید امام صادق(ع) قرار گرفت؛ چنانکه از امام حسن عسکری (ع ) نقل است که از امام صادق (ع ) پرسیدند ابو هاشم کوفی چگونه آدمی است؟ فرمود: «انّه فاسد العقیده جدّاً؛ واقعاً او شخص فاسدالعقیده ای است» و در ادامه فرمود: «و او همان کسی است که مذهبی را بدعت گذارد که آن را تصوف می نامند و وی این مذهب را پناهگاهی برای عقیده زشت و ناپسند خود قرار داد» (سفینه البحار، ج 2، ص 57).
علاوه بر ابوهاشم در این دوره می توان از ابراهیم ادهم و ذوالنون مصری اشاره کرد که به هر حال طریقه و بدعت آنها باز به نسبت دوره های بعد، در ابتدا ساده بودند. رویارویی ائمه بعد از امام صادق(ع) با آنها به ویژه امام رضا(ع) که می فرمود: «کسی دم از صوفیه نمی زند مگر از روی خدعه یا گمراهی و یا از روی حماقت».(الاثنی عشریه، شیخ حر عاملی)
و نیز امام هادی (ع) که همه فرقه های صوفیه را بی استثناء از مخالفین اهل بیت(ع) می دانست و می فرمود «الصوفیه کلهم من مخالفینا» قابل توجه و تأمل است. ولی از قرن سوم به بعد دامنه تصوف وسعت یافت و مایه های ذوقی و شعری در آن پیدا شد. اوج تعلیمات نظری صوفیه به قرن ششم و به دست محی الدین ابن عربی مشهور به شیخ اکبر متوفای سال 560 صورت پذیرفت.
بر اثر انشعابات متعدد مشرب تصوف، فرقه های مختلفی بوجود آمد که هر دسته و فرقه در صدد حفظ موقعیت خود در برابر فرقه های دیگر و علمای مکتب اهل بیت (ع) برمی آمد. بر این اساس هر کدام سعی کردند برای جبران مافات و جلوگیری از ازبین رفتن، به ظاهر سلسله مشایخ خود را به نحوی به ائمه اهلبیت (ع ) و یا به یکی از اصحاب پیامبر(ص ) و یا معصومین برسانند! چنانکه اشاره شد، حقیقت آن است که تصوف از ابتدا جریانی بدلی به موازات حرکت مکتب اهل بیت(ع) بوده است(ر ک: شناخت قرآن، سید علی کمالی دزفولی، بخش مکتب تفسیری متصوفه) که معصومین(ع) بارها به صراحت خطر آنها را گوشزد کرده و طریقه آنها را مخالف راه و روش حقه خود دانسته اند؛ پس بدیهی است که متصوفه در برهه هایی از تاریخ (درست مانند این زمان)، شرط ادامه حیات خود را در این تشخیص دهند که هم حدود و مرزهای عرفان و تصوف را با یکدیگر خلط کنند و هم خود را به ائمه و شاگردان آنها منسوب نمایند! اما واقع امر، عدم همبستگی و سنخیت میان تشیع و تصوف را گزارش می کند.
تصوف از تشیع کاملا جدا و بیگانه است زیرا اصول و قواعد تصوف با تشیع در تضاد آشکار می باشد. مطالعات و تحقیقات در احوال و تراجم و مشایخ صوفیه روشن می نماید که اقطاب و مشایخ اولیه و سرسلسله های بزرگ آنها همگی از اهل سنت بوده اند و تاریخ به ما می گوید که تا قبل از روی کار آمدن دولت صفویه هیچ قطب صوفی را نمی توان پیدا کرد که شیعه و پیرو اهل بیت بوده باشد (عرفان و تصوف، داود الهامی، ص 316).
ب) « درویش» در لغت به معنای گدا وسائل است و در اصطلاح سالکان متصوفه و اعضای سلاسل آنها را عموما درویش و فقیر و صوفی می خوانند. واژه «درویش» و «شاه» در اول و آخر نام مشاهیر و مشایخ صوفیه نیز استعمال می شود مانند «درویش صالح علیشاه». در معنای لغوی و وجه تسمیه اصطلاحی و علت نامگذاری «تصوف» و «صوفی» نیز اقوال مختلف و متفاوتی گفته می شود، لذا ارائه یک تعریف جامع و فراگیر ـ حتی توسط خودشان ـ برای صوفی امری دشوار است زیرا تصوف همواره در تطور و تحول بوده و در هر عصر و زمانی جلوه ای خاص داشته است مثلاً عبدالرزاق کاشانی در تعریف تصوف می گوید: «التصوف هو التخلق بالاخلاق الالاهیه؛ تصوف عبارت است از متخلق بودن به اخلاق الهی»(اصطلاحات الصوفیه، ص 156).
اما ویژگی های بارز و مشترک تمام فرقه های تصوف چنین است:
1. اعتقاد داشتن به شریعت و طریقت و حقیقت در طول هم؛ به گونه ای که برخی از فرقه های آنها اعلان می دارند که اگر فردی به حقیقت رسید دیگر نیازی به شریعت ندارد و اعمال عبادی و وظایف شرعی خود را می تواند حذف کند! در صورتی که بنای اهلبیت (ع) تأکید بر حفظ شعائر و ظواهر شریعت محمدی (ص) در همه حال بوده است
2. اهمیت دادن به عشق مجازی(عشق زمینی) به عنوان پل عبور به حقیقت!
3. ابراز شطح طامات یا همان کلمات متناقض نمایی که گاه به کفرگویی و یا خلاف منطق و عقل کشانده می شود
4. سماع یا همان رقص و حرکات موزونی که نه تنها مستندی در دین ندارد بلکه در تقابل با ادله شرعی است.
ج) همانطور که در ابتدای این نوشته اشاره شد، «مسلک تصوف در اسلام، با دیانت مسیحی و اعمال رهبانان و افکار هندی و ایرانی و بودائی، مخلوط شده است و آنچه به تصوف شکل فلسفی داده، آمیزه های فلسفه یونان مخصوصا فلسفه نوافلاطونیان بوده است؛ بنابراین بهترین بستر برای رشد و تهذیب و سلوک و مجاهده نفسانی، تعالیم اسلام است که در متون دینی ـ قرآن، سنت نبوی و احادیث اهل بیت (ع ) ـ آمده است و قرآن و عترت برای هر سالک الی الله دستگیره محکم و چراغ پرفروغ است که او را از انوار عرفان التقاطی متصوفه بی نیاز می سازد. …شخصیت‏هاى برجسته‏اى همچون صدرالمتألهین شیرازى که نسبت به عرفان و عرفا نظر مثبت داشته، در رد بعضى از صوفیه و عقاید باطل آنان کتاب نوشته است (مبانى عرفان و احوال عارفان، دکتر على اصغر حلبی، ص 887 تا 888 ).
2. در مجموع و با توجه به مقدماتی که به استحضار رسید، می توان در پاسخ به پرسش شما بیان داشت: اگر چه بر اساس مولفه های اسلام ناب اسلامی، نمی توان گروه ها و فرقه های مختلف تصوف را ـ با شدت و ضعف های آنها ـ به علت عدم تبعیت از موازین شرعی و احکام الهی و سنّت نبوی (ص) و مکتب علوی، مومنان حقیقی و مسلمانان واقعی دانست ولی به هر حال و با تسامح باید گفت تا زمانی که دراویش اظهار اسلام می کنند، در دایره وسیع مسلمین می توانند داخل شوند؛ هر چند که برخی از گروه های افراطی آنها شاید دیگر از ربقه اسلام نیز شمرده نشوند. در این باره نقل چند استفتاء از سخنگویان رسمی دین یعنی مراجع عظام تقلید، مناسب است:
حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: بسمه تعالی ـ صوفیه با فرقه ها و انشعابات بسیاری که دارند اگر چه در انحراف در یک سطح نیستند و چه بسا که برخی از آنان از ربقه اسلام شمرده نشوند، در مجموع منحرف اند و عقاید خاصه ای که دارند غیر اسلامی است، بنابر این مشارکت در ایجاد بناها و مراکز تبلیغی آنان و شرکت در محافل آنها خلاف شرع و حرام است.
چون روش گروه مذکور برخلاف روش رسول اکرم (ص ) و ائمه هدی (ع ) است و در اسلام محلی بنام خانقاه وجود ندارد و بالاخره این روش انحراف از طریقه متشرعه که متلقاه از ائمه هدی (ع ) است و موجب اضلال می باشد. مباشرت در ساختن خانقاه و کمک مالی برای ساختن آن و همکاری با این گروه و موافقت با ساختن آن به هر شکلی حرام است. خداوند مومنین را از فتن مضله محفوظ بدارد. والله العالم، لطف الله صافی، 19 محرم الحرام 1420
حضرت آیت الله مکارم شیرازی: بسمه تعالی ـ تمام فرق صوفیه دارای انحرافاتی هستند و شرکت در فعالیت های آنان و کمک به اهدافشان جایز نیست … 29/2/78.
حضرت آیت الله فاضل لنکرانی: بسمه تعالی ـ معبد مسلمانان مسجد است و رفتن به خانقاه اگر برای این باشد که گمان کند آنجا خصوصیت و شرافتی بر سایر امکنه دارد، صحیح نیست بلکه اگر به این عنوان بروند که آنجا شرعا پایگاه ذکر، مدح و منقبت است حرام می باشد. لذا بر عموم مسلمانان است که برای امور عبادی، مذهبی و اعیاد موالید ائمه (ع )در مساجد اجتماع کنند که « انما یعمر مساجد الله من آمن بالله » و شما هم در مقابله با این حرکت طبق شرایط و مراحل امر به معروف و نهی از منکر عمل کنید13/2/78.
حضرت آیت الله سیستانی: بسمه تعالی ـ اجتناب از حضور در مجامع آنان و دورکردن مردم از آنها، لازم است .
آیت الله علوی گرگانی: 1ـ شرکت در مجالس فرق صوفیه جایز نیست و بر جوانان عزیز امت اسلامی لازم است که هوشیاری خود را کاملا حفظ نمایند و با اینگونه فرقه ها که راهی جدا از قاطبه امت اسلامی طی می کنند همکاری ننمایند و در مجالس آنها که معمولا برای فریب جوانان است به هیچ وجه حضور پیدا نکنند 2ـ تحت هیچ عنوان از عناوین خیریه، کمک به آنها جایز نیست 31/2/84..
حضرت آیت الله بهجت(دو استفتاء): بسمه تعالی ـ هر چه سبب تفرقه در بین مسلمانها باشد جایز نیست و آنچه در اسلام معروف است همان مساجد و حسینیه ها و امثال آنهاست و هر عنوانی که سبب تشکیل حزب و گروهی شود که مولد فرقه ای از 72 فرقه شود، باطل است و تاسیس و ترویج آن جایز نیست. والله العالم 26/10/83. بسمه تعالی ـ تاسیس و ترویج این قبیل اماکن و مجالس کلا جایزنیست و نهی از منکر و جلوگیری از آنها با احراز شرایط امر به معروف، بر همگان واجب است 5/12/83.
3. در پایان، هرچند شما تصریح نمودید که در این باره کتابی معرفی نکنید، اما یادآوری چند اثر پخته و کارآمد در این زمینه، نه تنها هزینه ای دربر ندارد، بلکه شاید بدین وسیله در گوشه حافظه شما و برای روز ضرورت بایگانی شود؛ لذا جهت مطالعه بیشتر در این زمینه ر.ک : 1.تاریخ تصوف، عباسعلی عمید زنجانی 2.عرفان و تصوف، داود الهامی 3.در کوی صوفیان، سید تقی واحدی صالح علیشاه 4.آن سوی صوفیگری، احمد باقریان ساروی 5.فرقه صوفیان، سید محمد محدث 6.رویشگاه تصوف، سید محمد حسین فقیه ایمانی، 7.نگرشی دیگر بر تصوف، شهاب الدین کاکویی 8. جلوه حق، آیت الله العظمی مکارم شیرازی 9. مناظرات و مکاتبات، محمد مردانی 10. رهبران ضلالت، امیر علی مستوفیان.11 عارف وصوفی چه می گویند،میرزا جواد تهرانی
موفق و موید باشید.

برگرفته از پرسمان

 

 

دراویش چه کسانی هستند ؟ آیا مسلمان هستند؟.

.

دراویش چه کسانی هستند ؟ آیا مسلمان هستند؟

دراویش چه کسانی هستند ؟ آیا مسلمان هستند؟

دراویش چه کسانی هستند ؟ آیا مسلمان هستند؟

دراویش چه کسانی هستند ؟ آیا مسلمان هستند؟

دراویش چه کسانی هستند ؟ آیا مسلمان هستند؟

دراویش چه کسانی هستند، آیا مسلمان هستند؟ ل… – پرسشکده

https://www.porseshkadeh.com/…/دراویش-چه-کسانی-هستند-آیا-مسلمان-هستند-لطفا

برای روشن تر شدن موضوع، پاسخ شما را در چند فراز تقدیم می کنم: 1. الف) تاریخچه تصوف: در زمان پیامبر اکرم (ص ) پیروان آن حضرت را «مسلم» و «مؤمن» می نامیدند و آنانکه محضر پیامبر را درک کرده بودند، «صحابه» نامیده می شدند و نسل بعد را که با صحابه پیامبر محشور بودند «تابعین» خوانده اند. بعد اسم زاهد و عابد بمیان آمد و به عده ای …

دراویش چه کسانی هستند، آیا مسلمان هستند؟ ل… – پرسشکده

https://www.porseshkadeh.com/…/دراویش-چه-کسانی-هستند-آیا-مسلمان-هستند-لطفا-…

برای روشن تر شدن موضوع، پاسخ شما را در چند فراز تقدیم می کنم: 1. الف) تاریخچه تصوف: در زمان پیامبر اکرم (ص ) پیروان آن حضرت را «مسلم» و «مؤمن» می نامیدند و آنانکه محضر پیامبر را درک کرده بودند، «صحابه» نامیده می شدند و نسل بعد را که با صحابه پیامبر محشور بودند «تابعین» خوانده اند. بعد اسم زاهد و عابد بمیان آمد و به عده ای …

دراویش چه کسانی هستند، آیا مسلمان هستند؟ ل… – پرسشکده

https://www.porseshkadeh.com/question/31749/

برای روشن تر شدن موضوع، پاسخ شما را در چند فراز تقدیم می کنم: 1. الف) تاریخچه تصوف: در زمان پیامبر اکرم (ص ) پیروان آن حضرت را «مسلم» و «مؤمن» می نامیدند و آنانکه محضر پیامبر را درک کرده بودند، «صحابه» نامیده می شدند و نسل بعد را که با صحابه پیامبر محشور بودند «تابعین» خوانده اند. بعد اسم زاهد و عابد بمیان آمد و به عده ای …

دراویش گنابادی چه کسانی هستند؟ – صدای ایران

sedayiran.com/fa/news/177344/دراویش-گنابادی-چه-کسانی-هستند

۱۵ بهمن ۱۳۹۶ – دراویش گنابادی پیروان یک مکتب تصوف به نام سلسله نعمت اللهی گنابادی هستند که مقر آنها در شهر بیدختِ گناباد است و به همین علت آنها را دراویش گنابادی خطاب می کنند.

دراویش گنابادی چه کسانی هستند؟ / دراویش چه اعتقادی دارند؟ – …

roozplus.com/fa/news/…/دراویش-گنابادی-چه-کسانی-هستند-دراویش-چه-اعتقادی-دارند

۷ ساعت پیش – بسیاری شاه نعمت الله ولی، عارف کرمانی را ابداع کننده فرقه اهل حق می دانند، عارفی که روش و راه تازه ای در تصوف ایجاد کرده بود و از ۵ سالگی با عرفان آشنا شده بود، نعمت الله ولی جزو کسانی که ریاضت بسیاری کشیده بود و حتی کربلا را به عنوان یکی از مناطق ریاضت خود انتخاب کرده بود. دراویش کیستند؟ به طور کلی …

درویش – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/درویش

دراویش فرقه مولویه در حال سماع. نوشتار اصلی: سماع. سماع در لغت به معنای شنیدن و وجد و سرور و پای کوبی صوفیه است و به نوعی رقص و چرخش بدن همراه با حالت خلسه برای اهداف معنوی می‌گویند. هرچند تاریخچه دقیق سماع روشن نیست اما به نظر می‌رسد که سابقه‌ای دینی ولی غیر اسلامی دارد و بسیار دیرین است، با این وجود سماع در قرن سوم هجری …

دراویش گنابادی چه کسانی هستند!؟! – تالار گفتگوی هم میهن – …

https://forum.hammihan.com/thread284925.html

4پست – ‏3 نویسنده

دراویش گنابادی چه کسانی هستند!؟! دراویش گنابادی پیروان یک مکتب تصوف به نام سلسله نع.

دراویش گنابادی چه کسانی هستند؟ – آپارات

https://www.aparat.com/v/…/دراویش_گنابادی_چه_کسانی_هستند؟
۱۷ بهمن ۱۳۹۶

قاسمی377 دراویش گنابادی پیروان یک مکتب تصوف به نام سلسله نعمت اللهی گنابادی هستند که مقر آنها در شهر بیدختِ گناباد است و به همین علت آنها را دراویش گن.

عقاید دراویش

https://hawzah.net/fa/Question/View/62422/عقاید-دراویش

آنهایی که در نگاه عرف به دراویش معروفند دارای فرقه های متفاوتی می باشند، اما معمولا مراد از دراویش فرقه اهل حق می باشد. اهل حق بمعنی مردان حق است، و آن یک مذهب باطنی است که معتقدان آن بیشتر در مغرب ایران زندگی می کنند. بعضی دیگر از فرق اسلام نیز مانند حروفی ها و متصوفه، خود را اهل حق یا حقیقت نامیده اند. اما اهل حق، بمعنی اخص نام …

دراویش گنابادی چه کسانی هستند | ساتین

saten.ir/tag/دراویش-گنابادی-چه-کسانی-هستند/

۱۶ بهمن ۱۳۹۶ – روزنامه جوان نوشت: از صبح دیروز، طرفداران نورعلی تابنده، رئیس فرقه دراویش گنابادی در شبکه‌های اجتماعی و در سایت اطلاع رسانی این فرقه اطلاع دادند که درگیری میان مریدان او و نیروهای امنیتی در منطقه پاسداران تهران و مقابل منزل … ادامه مطلب » …

دراویش گنابادی چه کسانی هستند – دانلود رایگان فیلم و سریال …

ganjmovie.rozblog.com/post/299

۲۳ ساعت پیش – دراویش گنابادی چه کسانی هستند؟ – صدای ایران sedayiran.com/fa/news/177344/دراویش-گنابادی-چه-کسانی-هستند Translate this page Feb 4, 2018 – دراویش گنابادی پیروان یک مکتب تصوف به نام سلسله نعمت اللهی گنابادی هستند که مقر آنها در شهر بیدختِ گناباد است و به همین علت آنها را دراویش گنابادی خطاب…

دراویش گنابادی چه می گویند گناباد کجاست – آفتاب

www.aftabir.com › مقالات › اجتماعی › ارتباطات اجتماعی

۱۵ بهمن ۱۳۹۶ – دراویش گنابادی چه می گویند در قرن 8 هجری سلسله ای که به وسیله سید نورالدین شاه نعمت الله تشکیل شد و ادامه ی جریانات صوفی گری در ایران بود, سلسله نعمت اللهی نام گرفت دراویش گنابادی عضو همین سلسله می باشند در این مقاله به معرفی کامل تر این فرقه و اینکه خود گناباد کجاست پرداخته ایم. دراویش چه کسانی …

دراویش گنابادی چه کسانی هستند؟ – آپارات

https://www.aparat.com/v/…/6دراویش_گنابادی_چه_کسانی_هستند؟10%2C923_بازدید

۱۷ بهمن ۱۳۹۶ – قاسمی377 دراویش گنابادی پیروان یک مکتب تصوف به نام سلسله نعمت اللهی گنابادی هستند که مقر آنها در شهر بیدختِ گناباد است و به همین علت آنها را دراویش گن.

دراویش گنابادی چه کسانی هستند؟ – آپارات

https://www.aparat.com/v/…/6دراویش_گنابادی_چه_کسانی_هستند؟9%2C370_بازدید

۱۷ بهمن ۱۳۹۶ – قاسمی377 دراویش گنابادی پیروان یک مکتب تصوف به نام سلسله نعمت اللهی گنابادی هستند که مقر آنها در شهر بیدختِ گناباد است و به همین علت آنها را دراویش گن.

دراویش گنابادی چه کسانی هستند؟ – آپارات

https://www.aparat.com/v/…/6دراویش_گنابادی_چه_کسانی_هستند؟10%2C938_بازدید

۱۷ بهمن ۱۳۹۶ – قاسمی377 دراویش گنابادی پیروان یک مکتب تصوف به نام سلسله نعمت اللهی گنابادی هستند که مقر آنها در شهر بیدختِ گناباد است و به همین علت آنها را دراویش گن.

دراویش گنابادی چه کسانی هستند؟ | پایتخت آنلاین

paitakhtonline.com/دراویش-گنابادی-چه-کسانی-هستند؟/

۲ ساعت پیش – در پی حادثه شب گذشته خیابان پاسداران تهران و درگیری دراویش گنابادی با نیروی انتظامی بسیاری از خود پرسیدند کهدراویش چه اعتقادی دارند و تفاوت اعتقاد آنها با شیعیان چیست؟ سابقه ایجاد فرقه دراویش به قرن هشتم بر میگردد. بسیاری شاه نعمت الله ولی، عارف کرمانی را ابداع کننده فرقه اهل حق می دانند، عارفی که روش …

آیا فرقه طریقیت یا دراویش همان شیعه 12 امامی هستند یا تفاوت …

hojrehmajazi.ir/news/news_item.asp?NewsID=261

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ – درباره اهل طریقت یا دراویش سئوال دارم ایا این فرقه با شیعه 12 امامی ما تفاوت دارد تشرف به ایشان چه حکمی دارد. …. صوفیه ذکری بشود و به زبان و دل ایشان را انکار ننماید چنین کسی از ما نیست و هر کسی صوفیه را انکار کرد مانند کسی است که در راه خدا و در حضور رسول خدا(ص) جهاد کرده باشد، (الاثنی عشریه، شیخ حر عاملی، ص 32 …

اداره مشاوره و پاسخ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری -دراویش چه …

www.porseman.org/q/show.aspx?id=119278

پرسش و پاسخ ، دراویش چه کسانی هستند، آیا مسلمان هستند؟ لطفا کتاب معرفی نکنید زیرا دسترسی نداریم؟پاسخ:برای روشن تر شدن موضوع، پاسخ شما را در چند فراز تقدیم می کنم: 1. الف) تاریخچه تصوف: در زمان پیامبر اکرم (ص ) پیروان آن حضرت را «مسلم» و «مؤمن» …

تماشا | دراویش گنابادی چه کسانی هستند؟ | قاسمی377

tamasha.com/v/qlD7B
۱۷ بهمن ۱۳۹۶

دراویش گنابادی پیروان یک مکتب تصوف به نام سلسله نعمت اللهی گنابادی هستند که مقر آنها در شهر بیدختِ گناباد است و به همین علت آنها را دراویش گنابادی خطاب می کنند. بیدخت شهری با …

دراویش گنابادی چه کسانی هستند – دانلود فیلم و سریال جدید , …

jadid10.rozblog.com/post/4/دراویش-گنابادی-چه-کسانی-هستند/

دراویش گنابادی چه کسانی هستند؟ – صدای ایران sedayiran.com/fa/news/177344/دراویش-گنابادی-چه-کسانی-هستند Translate this page Feb 4, 2018 – دراویش گنابادی پیروان یک مکتب تصوف به نام سلسله نعمت اللهی گنابادی هستند که مقر آنها در شهر بیدختِ گناباد است و به همین علت آنها را دراویش گنابادی خطاب…,دراویش گنابادی چه …

دراویش گنابادی چه کسانی هستند؟ / دراویش چه اعتقادی دارند؟ – …

www.roozplus.com/fa/…/دراویش-گنابادی-چه-کسانی-هستند-دراویش-چه-اعتقادی-دارند

۶ ساعت پیش – بسیاری شاه نعمت الله ولی، عارف کرمانی را ابداع کننده فرقه اهل حق می دانند، عارفی که روش و راه تازه ای در تصوف ایجاد کرده بود و از ۵ سالگی با عرفان آشنا شده بود، نعمت الله ولی جزو کسانی که ریاضت بسیاری کشیده بود و حتی کربلا را به عنوان یکی از مناطق ریاضت خود انتخاب کرده بود. دراویش کیستند؟ به طور کلی …

دراویش گنابادی چه کسانی هستند – خبربان

https://khabarban.com/دراویش_گنابادی_چه_کسانی_هستند/

صفحه مربوط به دراویش گنابادی چه کسانی هستند – خبربان.

دراویش گنابادی چه کسانی هستن – خبربان

https://khabarban.com/دراویش_گنابادی_چه_کسانی_هستن/

صفحه مربوط به دراویش گنابادی چه کسانی هستن – خبربان.

صوفی به چه کسی گفته می شود – کلوب

www.cloob.com/timeline/answer_34826_824611

۱۶ شهریور ۱۳۸۷ – ولی در حال حاضر از این حرفها خبری نیست و اگر هم باشه به تعداد انگشتان دست هم نمی رسه . در کل صوفی ها بهدراویش گفته می شود. اصل و معنی درویش یعنی ایثار گر و از خود گذشته به انسانی می گویندکه هر چیزی هم که داشته باشه به خاطر دیگری یا به خاطر خدا بزاره و بره . ولی اکثراً الان به کسانی می گویند که به نوعی …

برچسب ها – دراویش گنابادی چه کسانی هستند – صدای ایران

sedayiran.com/fa/tag/1/دراویش%20گنابادی%20چه%20کسانی%20هستند

معروف به ناشر الاسلام گنابادی بزرگترین مخالف دراویش گنابادی است… انقلاب که دراویش گنابادی در منطقه جنوب خراسان قدرت زیادی… زندان و تبعید نیز محکوم شد ناشر السلام گنابادی جزو… نجف درک کرده است لقب ناشر الاسلام گنابادی توسط آیت… کد خبر: ۱۷۹۰۰۹ تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۰۱ …

جام نیوز :: JamNews – علی اللهی به چه کسانی گفته می شود …

www.jamnews.com/detail/news/311116

نظرات : 56602 بازدید. تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۱۱/۳۰ – ۲۰:۰۹. علی اللهی به چه کسانی گفته می شود وآیاشیعه هستند یا سنی؟ این گروه همه چیز از خوردنیها و نوشیدنیها را حلال می دانند و هیچ چیز بر آنها حرام نیست، حتی گوشت خوک و شراب. دراویش علی اللهی به چهکسانی گفته می شود وآیاشیعه هستند یا سنی؟ به این مطلب امتیاز دهید. شما قبلا به این …

صوفیه و صوفیان چه کسانی هستند؟لعنت الله علیهم جمیعا – …

https://www.aparat.com/…/صوفیه_و_صوفیان_چه_کسانی_هستند؟ل…
۲۹ مهر ۱۳۹۶

از حضرت هادی علیه السلام در رابطه با احوال صوفیه و سماع غنائی و دست زدن و رقص و فریاد زدن ها و اینکه چنین اعمالی بدون شعور و توجه انجام می شود سوال شد. حضرت در پاسخ فرمود: تمام صوفیه از …

تجمع اعتراضی دراویش گنابادی در تهران با دخالت نیروهای …

https://ir.voanews.com/a/iran-human-rights-justice/4260775.html

۱ روز پیش – تجمع گروهی از دراویش گنابادی در اعتراض به تداوم بازداشت نعمت الله ریاحی، یکی از دراویش، به درگیری شدید ماموران پلیس و نیروهای یگان ویژه منجر شد. بر اساس ویدئوها و خبرهای ارسالی به صدای آمریکا، تجمع کنندگان با در دست داشتن تصاویر نعمت الله ریاحی روز دوشنبه ۳۰ بهمن ابتدا مقابل ساختمان کلانتری ۱۰۲ …

دراویش گنابادی چه کسانی هستند؟ /پدرخوانده در سیسیل … – …

www.zakernews.ir/…/-دراویش-گنابادی-چه-کسانی-هستند–پدرخوانده-در-سیسیل-دروی…

۱۵ بهمن ۱۳۹۶ – نیروی انتظامی شب گذشته در نزدیکی منزل رئیس فرقه گنابادی تمهیدات امنیتی‌ای قرار داده بوده که با حمله طرفداران این فرقه به مأموران ناجا و تخریب موتورسیکلتهای نیروی انتظامی مواجه شده است.

دراویش گنابادی چه کسانی هستند؟ – صدای ایران – تی نیوز

https://tnews.ir/news/0b4d104997361.html

۱۵ بهمن ۱۳۹۶ – دراویش گنابادی پیروان یک مکتب تصوف به نام سلسله نعمت اللهی گنابادی هستند که مقر آنها در شهر بیدختِ گناباد است و به همین علت آنها را دراویش گنابادی خطاب می کنند. بیدخت شهری با جمعیتی کمتر از ده هزار نفر در چند کیلومتری گناباد است که خانقاهدراویش گنابادی در آنجا قرار دارد. گناباد یکی از شهرهای استان …

دراویش گنابادی چه کسانی هستند؟ /پدرخوانده در سیسیل … – …

https://khabarfarsi.com/u/50761040

۱۵ بهمن ۱۳۹۶ – دراویش گنابادی چه کسانی هستند؟ /پدرخوانده در سیسیل؛ درویش گنابادی در … نیروی انتظامی شب گذشته در نزدیکی منزل رئیس فرقه گنابادی تمهیدات امنیتی ای قرار داده بوده که با حمله طرفداران این فرقه به مأموران ناجا و تخریب موتورسیکلتهای نیروی انتظامی مواجه شده است. … ادامه خبر · جستجوگر خبر فارسی، بستر …

دراویش گنابادی چه کسانی هستند؟ – صدای ایران | خبر فارسی

https://khabarfarsi.com/u/50744237

۱۵ بهمن ۱۳۹۶ – دراویش گنابادی چه کسانی هستند؟ دراویش گنابادی پیروان یک مکتب تصوف به نام سلسله نعمت اللهی گنابادی هستند که مقر آنها در شهر بیدختِ گناباد است و به همین علت آنها را دراویش گنابادی خطاب می کنند. بیدخت شهری با جمعیتی کمتر از ده هزار نفر در 5 کیلومتری گناباد است که خانقاه دراویش گنابادی در آنجا قرار دارد.

حمله صوفیان و دراویش گنابادی به مردم – آپارات

https://www.aparat.com/v/g6z04/حمله_صوفیان_و_دراویش_گنابادی_به_مردم

۲۴ فروردین ۱۳۹۱ – حسین حمله صوفیان و دراویش گنابادی به مردم صوفی , گناباد , درویش , , حسین.

فرقه صوفیه چیست ؟ دراویش و شیخیه چه کسانی هستند – هئیت …

qve.blogfa.com/post-64.aspx

هئیت فرهنگی مذهبی قرآن و عترت اندیمشک – فرقه صوفیه چیست ؟ دراویش و شیخیه چه کسانی هستند ؟ – اللهم عجل لولیک الفرج.

سلسله نعمت‌اللهی سلطان علیشاهی گنابادی – ویکی‌پدیا، …

https://fa.wikipedia.org/wiki/سلسله_نعمت‌اللهی_سلطان_علیشاهی_گنابادی

سلسله نعمت‌اللهی یکی از طریقت‌های تصوف است که توسط سید نورالدین شاه نعمت‌الله ولی در قرن هشتم هجری بنیاد شده‌است. سلسله نعمت‌اللهی سلطان علیشاهی گنابادی در عصر حاضر از معروفترین سلسله‌های تصوف کلمه نعمت‌اللهی از نام شاه نعمت‌الله ولی گرفته شده و چون در دوران ایشان، پیروان او را «نعمت‌اللهی» می‌خواندند، این عنوان به کسانی …

درد و دل های تکان دهنده یک تواب صوفی از انحرافات دراویش …

shiraze.ir/fa/…/درد-و-دل-های-تکان-دهنده-یک-تواب-صوفی-از-انحرافات-دراویش-گنابادی

۳ تیر ۱۳۹۳ – … فرقه ضاله دراویش گنابادی گذرانده است. او می‌گوید از این‌که جوانی خود را در میان این منحرفان سپری کرده، سخت پشیمان است اما چون بعد از این همه سال توانسته راه خود را بازیابد و توفیق توبه پیدا کند خوشحال است. گفته‌های این تواب، به خوبی ماهیت این فرقه ضاله را آشکار می‌کند و می تواند درس عبرتی باشد برای کسانی …

ماهیت فرقه های مختلف دراویش مانند اهل حق، گنابادی، نوربخشیه …

www.welayatnet.com/fa/news/51787

بطلان این عقیده صوفیه و دراویش هم از جهت برهان عقلی که منافات با توحید ذاتی خداوند دارد و همه از نظر شرعی که با تمام ادیان الهی در تضاد است، بر هیچ کسی پوشیده نیست ب. اتحاد و حلول: این عقیده صوفیه به این معنا است که خداوند در مخلوقات خود حلول می‌کند و برای همین معتقدند که خداوند در پیامبران و امامان و اولیاء حلول نموده است.(16) ج.

ندای انقلاب – پیدا و پنهان فرقه دراویش گنابادی+عکس وفیلم

www.nedayeenghelab.com/vdch.zn6t23nqvftd2.html

۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ – «گسترش همه جانبه خانقاه های دراویش، تکثیر و انتشار رساله ها و کتاب هایی که مردم عوام را به روی گرداندن از دنیا و مافیها وگوشه گیری سوق می دهد، مانند مثنوی ….. امام حی بینا ، وظایف شریعتی را باید از علمایی که شرایط آن را بیان فرموده اند ، اخذ کنیم و ولایت و هدایت را از کسانی که منصوص باین امر هستند ، جذب کنیم .

دراویش گنابادی چه کسانی هستند؟

monitor.shafaqna.com/FA/IR/12231699

دراویش گنابادی چه کسانی هستند؟ دراویش گنابادی پیروان یک مکتب تصوف به نام سلسله نعمت اللهی گنابادی هستند که مقر آنها در شهر بیدختِ گناباد است و به همین علت آنها را دراویش گنابادی خطاب می کنند مطلب در سایت اصلی …

دراویش گنابادی چه کسانی هستند؟ – ویدوفا

www.vidofa.com/video/PL8IOU8EA1C5

… تخلف و خرابی. cloud_download. دانلود با کیفیت 360. share. تلگرام · گوگل پلاس · فیس بوک · توییتر · لینکد این. thumb_up0thumb_down0 …

بزرگترین مخالف دراویش گنابادی کیست؟ – صدای ایران

sedayiran.com/fa/news/179009/بزرگترین-مخالف-دراویش-گنابادی-کیست

۲۱ ساعت پیش – حجت الاسلام و المسلمین محمد مدنی، رییس حوزه علمیه گناباد معروف به ناشر الاسلام گنابادی بزرگترین مخالف دراویشگنابادی است که بارها درباره اقدامات آنها هشدار داده بود.

نایبان امام زمان (عج) چه کسانی هستند؟ – باشگاه خبرنگاران

www.yjc.ir › وب‌گردی › وبگردی

۵ روز پیش – چه کسانی نایب امام زمان(عج) هستند؟ به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،وجود امام معصوم در هر دوره ای الزامی است. هم از این جهت که امامان واسطه فیض خداوندند؛ فیضی که اگر لحظه ای قطع شود « لساخت الارض باهلها» یعنی زمین و زمان به هم خواهد ریخت، و همچنین از این جهت که وجود امام برای هدایتگری ضرورت دارد و اگر …

از سلسله درویشها برایم بگویید، اینها چه کسانی هستند – …

https://www.porseshkadeh.com/…/از-سلسله-درویشها-برایم-بگویید-اینها-چه-کسانی

از سلسله درویشها برایم بگویید، اینها چه کسانی هستند، پاک هستند؟ نجس هستند؟ ازدواج با آنان چه حکمی دارد؟ از اعتقادات آنها بگویید. تاریخچه دراویشبرخورد با دراویشازدواج با دراویشپرسش و پاسخ دینیپرسمان …

فرقه گنابادی ها از چه زمانی ایجاد شد؟/دراویش چه اعتقادی دارند؟ …

www.khabarfoori.com/detail/297353

۹ ساعت پیش – دراویش گنابادی چه کسانی هستند؟ فرقه اهل حق از چه سالی به وجود آمده است؟

دراویش گنابادی چه کسانی هستند / درگیری دراویش گنابادی با …

sabk98.com › اخبار › اجتماعی

۱۷ بهمن ۱۳۹۶ – دراویش گنابادی چه کسانی هستند درگیری دراویش گنابادی با نیروهای انتظامی دراویش گنابادی پیروان یک مکتب تصوف به نام سلسله نعمت اللهی گنابادی هستند که مقر آنها در شهر بیدختِ گناباد است و به همین علت آنها را دراویش گنابادی خطاب می کنند.

“تصوف” درویش کیست ؟ درویشی چیست؟

tasavof.mihanblog.com/

۱۰ بهمن ۱۳۹۰ – حال افرادی که اهل فن و تحقیق نباشند به راحتی فریب خواهند خورد ، زیرا هر کجا که لفظ صوفی ببیند گمان می کند که منظور همین دراویش هستند. از این نوع … خود جلوه دهند. البته بسیاری از ادعاهای دراویش فقط صرف ادعا می باشد و هیچگاه دلیل صحیحی علمی برای مدعای خود بیان نکرده اند. … چه کسانی فقیر (درویش) می شوند؟

دراویش گنابادی چه کسانی هستند!؟! – سیاست و روابط بین الملل …

https://forum.hammihan.com/post6576755-2.html

بازتاب خبر حضور نیروهای امنیتی در نزدیکی خانه نور علی تابنده از دراویش گنابادی در شبکه‌های اجتماعی منجر به جمع شدن تعداد زیادی از دراویش و پیروان آنها در این منطقه شد. آنها با هشتگ #گلستان_هفتم، خیابانی که خانه آقای تابنده در آن واقع است، واکنش نشان داده‌اند. به گفته وبسایت مجذوبان نور، پایگاه خبری دروایش گنابادی، هدف …

درگیری پلیس و دراویش در تهران؛ ‘سه مأمور در حمله یک اتوبوس …

www.bbc.com/persian/iran-43115597

۱ روز پیش – براساس بعضی گزارش ها تجمع دراویش که تا صبح سه شنبه ادامه داشت اکنون پایان یافته است. سعید منتظرالمهدی، سخنگوی پلیس ایران دوشنبه تأیید کرد که در حمله یک اتوبوس به جمع مأموران نیروی انتظامی در محدوده خیابان پاسداران، سه مأمور کشته شده‌اند. او “عوامل فریب‌خورده و مخلان نظم و امنیت” و کسانی را که در “تجمعات …

دراویش چه می گویند؟ – جوان شیعه

sajedinia.parsiblog.com/Archive/دراویش+چه+می‏گویند؟/

۷ خرداد ۱۳۸۷ – البته لازم به ذکر است که واژه تصوف، مشترک لفظی استکه هم عرفا را در بر می‌گیرد و هم دراویش مقیم خانقاه را. عرفای حقیقی مردان سیر و سلوکند که هیچ امتیاز ظاهری با دیگران ندارند، در حالی که صوفیه(دراوش) به‌قول شهید مطهری کسانی هستند که یک سلسله افکار و اندیشه‌ها و حتی آداب و مخصوص در معاشرتها و لباس …

اهل حق چه کسانی هستند ونماز،روزه دارند؟7تن چه کسانیند؟

www.pirastefar.ir/?p=2560

۲۲ خرداد ۱۳۹۴ – لازم به ذکر است که در میان اهل حق نمازگزارانی هر چند اندک به چشم می خورد. گروهی از دراویش نورعلی الهی نماز را باعث پاکی می شمارند. همچنین سرسلسله فرقه مشعشعیان، سید محمد مشعشعی، مردم را به نماز دعوت می کرده است. پس از انقلاب اسلامی و فشارهای فرهنگی جامعه بر سران اهل حق، موجب شد که اهل حق، گاه تظاهر به نماز کنند.

بازداشت‌شدگان ناآرامی‌های ایران چه کسانی هستند؟ – BBC Persian

www.bbc.com/persian/iran-42564046

۱۵ دی ۱۳۹۶ – دراویش گنابادی. شش نفر از دروایش گنابادی همزمان با تجمعات تهران بازداشت و به زندان منتقل شدند. خانواده‌های این بازداشت شدگان شش روز است که مقابل زندان اوین تجمع کرده‌اند. سایت مجذوبان نور در زمان بازداشت این افراد نوشت: “پنج تن از دراویشگنابادی به نام‌های کسری نوری، محمد شریفی‌مقدم، فائزه عبدی‌پور، محمدرضا …

30 مامور پلیس در درگیری با دراویش مجروح شدند – صدای ایران

sedayiran.com/fa/news/179048/30-مامور-پلیس-در-درگیری-با-دراویش-مجروح-شدند

۵ ساعت پیش – غتشاش دراویش گنابادی در خیابان پاسداران تهران با پایان ضرب‌الاجل پلیس در ساعت 4 بامداد امروز به پایان رسید.

سخنان موهن قطب دراویش گنابادی درباره جایگاه امامت

www.javanonline.ir/fa/news/…/سخنان-موهن-قطب-دراویش-گنابادی-درباره-جایگاه-امامت

درحالیکه چند روز بیشتر ازانتشار مقاله موهن علی اصغر غروی از اعضای نهضت آزادی درباره شان و جایگاه امامت در روزنامه بهار نگذشته است، قطب دراویش گنابادی در سخنانی سخیف و موهن مطالب ناروایی را به … ۸٫ “یا ایها الذین امنوا اتقوا الله و کونوا مع الصادقین”؛[۲۴] ای کسانی که ایمان آورده اید از (مخالفت فرمان خدا) بپرهیزید و با صادقان باشید.

بازداشت‌شدگان ناآرامی‌های ایران چه کسانی هستند؟ – Pars TV

parstv.tv/بازداشت‌شدگان-ناآرامی‌های-ایران-چه/

بازداشت‌شدگان ناآرامی‌های ایران چه کسانی هستند؟ دی ۱۶, ۱۳۹۶. در پی ناآرامی‌ها و اعتراضات … سایت مجذوبان نور در زمان بازداشت این افراد نوشت: “پنج تن از دراویش گنابادی به نام‌های کسری نوری، محمد شریفی‌مقدم، فائزه عبدی‌پور، محمدرضا درویش و ظفرعلی مقیمی با اعمال خشونت بازداشت شدند.” براساس این گزارش “این افراد پس از بازداشت …

مشرق نیوز – طرح/ حوثی‌ها چه کسانی هستند؟

https://www.mashreghnews.ir/photo/733896/طرح-حوثی-ها-چه-کسانی-هستند

۱۶ خرداد ۱۳۹۶ – انتشار یافته: 1; در انتظار بررسی: 0; غیر قابل انتشار: 1. IR ۱۷:۳۷ – ۱۳۹۶/۰۳/۱۶. 6 0. پاسخ. عالی. نظر شما. شما در حال پاسخ به نظر «» هستید. × لغو پاسخ. نام. ایمیل. نظر شما *. این مطالب را از دست ندهید…. منتظرالمهدی · جزئیات حوادث خیابان پاسداران از زبان سخنگوی ناجا · گنابادی. فیلم/ لحظه حمله وحشیانه دراویش گنابادی …

شیوه نماز خواندن کسانی که خود را دراویش مینامند+فیلم – آپارات

https://www.aparat.com/…/شیوه_نماز_خواندن_کسانی_که_خود_را_دراو…
۹ ساعت پیش

www.yjc.ir شیوه نماز خواندن کسانی که خود را دراویش مینامند+فیلم گناباد , www.yjc.ir.

خوی توحُّش در دراویش گنابادی… – آپارات

https://www.aparat.com/v/…/خوی_توحُّش_در_دراویش_گنابادی…
۱۸ بهمن ۱۳۹۶

فرقه های صوفیه دراویش فرقه گنابادیه با زنده کردن حادثه تلخ فتنه 88 ، با درگیری با نیروهای امنیتی، عابرین پیاده و مردم خیابان گلستان 7 تهران، موتور و و.

دستگیری۶۰ اغتشاشگر از دراویش گنابادی/ ۳ پلیس شهید …

https://www.mehrnews.com/…/دستگیری۶۰-اغتشاشگر-از-دراویش-گنابادی-۳-پلیس-…

۲۱ ساعت پیش – سخنگوی ناجا از دستگیری ۶۰ نفر از فرقه دراویش گنابادی در اغتشاشات آنان در تهران خبرداد، اغتشاشاتی که موجب شهادت و زخمی شدن تعدادی از نیروهای پلیس شد.

فرقه گنابادی ها از چه زمانی ایجاد شد؟/دراویش چه اعتقادی دارند؟ – …

https://khabarfarsi.com/u/51425078

فرقه گنابادی ها از چه زمانی ایجاد شد؟/دراویش چه اعتقادی دارند؟ دراویش گنابادی چه کسانی هستند؟ فرقه اهل حق از چه سالی به وجود آمده است؟ … ادامه خبر · جستجوگر خبر فارسی، بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری است (قانون تجارت الکترونیک). برای مشاهده متن خبری که جستجو کرده‌اید، “ادامه خبر” را زده، وارد سایت منتشر …

 

دراویش چه کسانی هستند ؟ آیا مسلمان هستند؟

.

دراویش چه کسانی هستند ؟ آیا مسلمان هستند؟/

 

دراویش چه کسانی هستند ؟ آیا مسلمان هستند؟/

/

دراویش چه کسانی هستند ؟ آیا مسلمان هستند؟

دراویش چه کسانی هستند ؟ آیا مسلمان هستند؟

 دراویش چه کسانی هستند ؟ آیا مسلمان هستند؟

دراویش چه کسانی هستند ؟ آیا مسلمان هستند؟

دراویش چه کسانی هستند ؟ آیا مسلمان هستند؟

دراویش چه کسانی هستند ؟ آیا مسلمان هستند؟

دراویش چه کسانی هستند ؟ آیا مسلمان هستند؟

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

, , , , , , , , ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, , , , , , , , ,

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

,,,,,,,,,,,, , , , , , , , , , , , , ,,,,,,,,,,,,,,,,,,