پشيماني صدف طاهريان از مهاجرت به ترکيه

به گزارش افکارنيوز،  صدف طاهريان يکي از بازيگراني بود که با روياي بازيگري در ترکيه و معروف شدن و وعده هاي وسوسه انگيز براي بازي در سريال هاي ماهواره اي به ترکيه مهاجرت کرد. اما با گذشت يک سال حالا در گفت و گو با روزنامه ترکيه مي گويد که همه خيالاتش در مورد زندگي در خارج از ايران اشتباه بوده و بدون شناخت از زبان و فرهنگ اين کشور تصميم به مهاجرت گرفته است و از اين تصميم پشيمان است.

 

صدف طاهريان در گفت وگو با روزنامه “هابر تورک” از پشت پرده سينماي  ترکيه و شرايط سخت زندگي اش صحبت کرده که در ادامه مي خوانيد .

 

خودتان را معرفي کنيد ؟

۲۸ سالم است . در دانشگاه تهران در رشته معماري تحصيل کرده ام . از ۱۹ سالگي در کلاسهاي بازيگري شرکت کردم و در ايران در سينما و تلويزيون بازي کرده ام.بعد از اين که در ايران ممنوع الکار شدم به استانبول آمدم.

چرا ممنوع الکار شديد؟

به خاطر انتشار عکس هاي بدون حجاب در اينستاگرام همه قرارداد هاي کاري ام لغو شد و در شرايط سختي قرارگرفتم.

چرا استانبول را انتخاب کرديد؟

يکسال است که در ترکيه زندگي مي کنم. به اينجا آمدم چون فکرمي کردم  در اينجا مي توانم آزادتر باشم اما اشتباه مي کردم. شرايط آن طور که فکر مي کردم نبود.

چرا اين طور فکر مي کنيد؟

در برخي موارد اينجا آزاد تر است اما نه در همه موارد. من با خيال آزادي کشورم را ترک کردم. مي خواستم اينجا به کارم ادامه بدهم. فکر مي کردم اينجا شرايط فرق مي کند اما اينجا هم بايد براي بازي کردن رابطه داشته باشي. هرجا براي کار مراجعه مي کنم به من پيشنهادهاي غير اخلاقي مي شود.

از زندگي در ترکيه راضي هستيد؟

نه . فکر مي کردم اينجا فرق دارد ولي اشتباه مي کردم. اينجا نمي توانم به شغل بازيگري ادامه بدهم. از شنيدن پيشنهادهاي غير اخلاقي خسته شده ام. اينجا کسي را نمي شناسم. اعتماد به نفسم را از دست داده ام. سه بار در کلاسهاي زبان ترکي شرکت کردم ولي موفق نشدم زبانشان را ياد بگيرم. ديگر اعتماد به نفس ندارم.

دوست داريد در فيلم هاي سينماي مستقل بازي کنيد؟

اگر پيشنهادي باشد نقش اول و يا نقش هاي فرعي بازي مي کنم. اما هيچ پيشنهادي ندارم.

 

چقدر سينماي ترکيه را مي شناسي؟

کارگردان هاي ترکيه اي را نمي شناسم. فقط سريالهاي ترکيه اي را دوست داشتم نگاه کنم .

در ترکيه چطوري پول در مي آوري؟

خانواده ام خرجم را مي دهند. پولي که از اسپانسرها ميگيرم مبلغ ناچيزي است. اگر پيشنهاد بازيگري نداشته باشم مجبورم به کارهاي ديگري براي پول در آوردن فکر کنم.