اين پنجره صرفا براي تامين منابع مالي وبلاگ ايجاد شده است !

با کليک روي دکمه × یا دکمه بستن آنرا ببنديد

به وبلاگ من خوش آمديد


آخرین مطالب سايت

آخرین مطالب سایت

8 بازدید ۱۸ام مهر ۱۳۹۵ hossein دسته‌بندی نشده بدون نظر

محرم

محرم

محرم

محرممحرم
محرم
محرم
محرم
محرم
محرم
محرم
محرم

اين مطلب بصورت اتوماتيک با نرم افزار All RSS to wp v1.3 فرستاده شده است اميدوارم مطلب مفيدي باشد :

امام حسين(ع) پس از اقامه نماز صبح، صفوف نيروهاي خود (?? تن سواره و ?? تن پياده) را منظم کرد. امام(ع) براي اتمام حجت، سوار بر اسب شد و همراه با گروهي از ياران به سوي لشکر دشمن پيش رفت و آنان را موعظه نمود. پس از سخنان امام(ع)، زهير بن قين آغاز به سخن کرد و از فضايل امام(ع) گفت و به موعظه پرداخت.

يکي از وقايع صبح عاشورا کناره گيري حر بن يزيد رياحي از لشکر عمر بن سعد و پيوستن به اردوگاه امام(ع) است.

در ابتداي جنگ، حملات به صورت گروهي انجام شد. طبق بعضي روايات تاريخي، تا ?? تن از ياران امام، در اولين حمله به شهادت رسيدند. پس از آن، ياران امام به صورت فردي و يا دو نفري به مبارزه رفتند. اصحاب اجازه نمي‌دادند کسي از سپاه دشمن به امام(ع) نزديک شود. پس از شهادت اصحاب غير هاشمي امام حسين(ع) در صبح و بعداز ظهر عاشورا، ياران بني‌هاشمي امام(ع) براي نبرد پيش آمدند. اولين کسي که از بني هاشم از امام(ع) اجازه ميدان طلبيد و به شهادت رسيد، علي اکبر بود. پس از او ديگر خاندان امام نيز يکي پس از ديگري به ميدان رفتند و به شهادت رسيدند. ابوالفضل العباس(ع)، پرچمدار سپاه و محافظ خيمه‌ها نيز در نبرد با نگهبانان شريعه فرات به شهادت رسيد.

پس از شهادت بني‌هاشم، امام حسين(ع) عازم نبرد شد، اما از سپاه کوفه تا مدتي کسي براي رويارويي با آن حضرت پا پيش نمي‌نهاد. در ميانه نبرد، عليرغم تنهايي امام(ع) و زخم‌هاي سنگيني که بر سر و بدن او وارد شده بود، امام(ع) بي‌مهابا شمشير مي‌زد.

secret and hack

منبع + ادامه مطلب
:

محرم

.

===

محرم
محرم
محرم
محرم
محرم
محرم
محرممحرم,محرم,محرم,محرم + محرم,محرم | محرم,محرم ,محرم,محرم,محرم,محرم,محرم, محرم,محرم,محرم,محرم,محرم,محرم,

محرم

محرم

محرم

برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاه شما در مورد این مطلب