اين پنجره صرفا براي تامين منابع مالي وبلاگ ايجاد شده است !

با کليک روي دکمه × یا دکمه بستن آنرا ببنديد

به وبلاگ من خوش آمديد


آخرین مطالب سايت

آخرین مطالب سایت

7 بازدید ۱۸ام مهر ۱۳۹۵ hossein دسته‌بندی نشده بدون نظر

تحقيق در مورد روستاي برسيان

تحقيق در مورد روستاي برسيان

تحقيق در مورد روستاي برسيان

تحقيق در مورد روستاي برسيانتحقيق در مورد روستاي برسيان
تحقيق در مورد روستاي برسيان
تحقيق در مورد روستاي برسيان
تحقيق در مورد روستاي برسيان
تحقيق در مورد روستاي برسيان
تحقيق در مورد روستاي برسيان
تحقيق در مورد روستاي برسيان
تحقيق در مورد روستاي برسيان

اين مطلب بصورت اتوماتيک با نرم افزار All RSS to wp v1.3 فرستاده شده است اميدوارم مطلب مفيدي باشد :

تحقيق در مورد روستاي برسيان

تحقيق در مورد روستاي برسياندسته: جغرافيا
بازديد: ۸ بار
فرمت فايل: doc
حجم فايل: ۲۶ کيلوبايت
تعداد صفحات فايل: ۳۴

توانمنديهاي هر منطقه تحت کنترل عوامل مختلفي است، توانمنديهاي طبيعي را نوع آب وهوا و خاک کنترل مي کند و توانمنديهاي انساني را کثرت و ميزان سواد و تخصص جمعيت آن منطقه تحت کنترل دارد

قيمت فايل فقط ۵,۵۰۰ تومان

خريد

تحقيق در مورد روستاي برسيان


توانمنديهاي طبيعي و انساني روستاي برسيان 
توانمنديهاي هر منطقه تحت کنترل عوامل مختلفي است، توانمنديهاي طبيعي را نوع آب وهوا و خاک کنترل مي کند و توانمنديهاي انساني را کثرت و ميزان سواد و تخصص جمعيت آن منطقه تحت کنترل دارد.
قرارگرفتن روستاي برسيان در منطقه حاشيه کوير و تأثير آب وهواي کويري بر آن و عدم وجود رودخانه اي دائمي( بجز سهميه کمي از رودخانه زاينده رود) در اين مناطق از توانائيهاي طبيعي آن کاسته است. ولي با اين حال استعداد و توانائي هاي روستاي برسيان را درزمينه کشاورزي و تنها در شاخه زراعت مي توان مورد بررسي قرار داد. زيرا بنابر دلايلي چون عدم وجود امکانات فني و تخصصي و عدم سرمايه گذاري در شاخه هاي ديگر. کشاورزي در اين منطقه تنها در زمينه زراعت و آن هم بصورت سنتي انجام مي گيرد.
ميزان اراضي قابل کشت در اين روستا حدود ۱۵۰۰ هکتار مي باشد که تنها سالانه ۵۰ هکتار آن زير کشت مجدد مي رود. و آن هم در صورت وجود آب کافي شيوه کشت اراضي اين روستا به علت کمبود نزولات آسماني قاعدتاً بصورت آبي مي باشد. و همه اين موارد حکايت از ضعف توانمنديهاي اين روستا در تنها زمينه مهم فعاليت اقتصادي مردم اين روستا يعني زراعت دارد.
محصولات کشاورزي روستا شامل گندم، جو، ذرت، و به ميزان کمي سيفي جات مي باشد. باتوجه به نياز مردم کشور به اين محصولات و نيز وجود زمينهاي قابل کشت دراين روستا واضح است که مي توان با جذب سرمايه هاي داخلي و ايجاد امکانات تخصصي و تخصيص بودجه هاي دولتي به ميزان کشت اين محصولات افزوده و بر توانائيهاي کشاورزي اين روستا رونق دوچندان داد.
البته در سالهاي اخير طرح هاي توسعه کشاورزي از جمله اصلاح اساسي شبکه آبرساني( کانال کشي) فعاليتهاي اساسي ترويجي و آموزشي و طرح مشارکت مردمي در اين فعاليتها صورت گرفته است.
روستاي برسيان از نظر دامداري بر دو نوع تقسيم مي شود:
الف) دامداري سنتي: که هر خانه روستايي چند رأس اعم از گوسفند، بز، گاو، گوساله و نيز تعدادي که جنبه اقتصادي مهمي ندارند و تنها جهت رفع مايحتاج ساده و اوليه هر خانوار در روستا از آنها استفاده مي شود.
ب) دامداري متمرکز يا صنعتي: که در اطراف روستاي برسيان وجود دارد و تعداد آن حدود ۱۰ واحد مي باشد. و شامل ۲ واحد مرغداري، ۲ واحد گاوداري و ۶ واحد آن مربوط به پرورش گوسفند است. بايد متذکر شد که اين دامداريها مربوط به اهالي روستا نبوده و توسط افراد ديگر اداره مي شوند. اين روستا در سال ۱۳۶۵ داراي ۴۲۰۰ رأس گوسفند و بز و حدود ۳۰۰ رأس گاو و گوساله بوده که درسال ۱۳۷۵ اين تعداد به ترتيب به ۴۶۰۰ و ۳۲۰ رأس افزايش يافته است. با احتساب موارد فوق در سال ۱۳۸۰ اين روستا به دو صورت داراي دام مي باشد. اول بصورت انفرادي و سنتي و دوم بصورت صنعتي که مربوط به افراد غيرروستايي است.
سطح کل باغات روستا ۱۴۰ مترمربع است که بصورت باغچه اي و اطراف جاده اصلي واقع شده است .
توانمنديهاي انساني روستا:
روستاي برسيان شامل ۴۸۵ خانوار مي باشد که غالباً به فعاليت در زمينه کشاورزي مشغوليند و در ساير موارد ۵ خانوار از کارهاي دولتي ۱۰۰ خانوار از کارگري و حدود ۳۰ خانوار از کار آزاد و خريد و فروش ارتزاق مي کنند. جمعيت روستا طبق آخرين سرشماري ۱۵۵۷ نفر مي باشد و حدود ۲۵% اهالي هم اکنون بيکار و در جستجوي شغل مي باشند.
زنان و دختران غالباً خانه دارند و بخشي از آنها در زمينه هنرهاي دستي از جمله قاليبافي فعاليت مي کنند.
همانطور که در مقدمه اين بخش ذکر شد توامنديهاي انساني هر منطقه متأثر از جمعيت و ميزان تخصص وسواد آنان مي باشد.
از لحاظ کثرت نيروي جوان روستاي برسيان در موقعيت خوبي قرار دارد. ولي بنابر دلايلي چون عدم بروز امکانات آموزشي و تخصصي کافي اين نيروي بالقوه به نيروهاي فعال و بالفعل و مؤثر در اقتصاد و رونق روستا تبديل نشده است. جمعيت بي سواد روستا خيلي کم است ولي افراد باسواد نيز تنها در حد ديپلم به تحصيل پرداخته اند.
نسبت جنسي در روستا در سال ۱۳۷۵ از مجموع ۷۹۵ نفر مرد و ۷۵۲ نفرزن حدود ۹/۱۰۰ بوده و در سال ۱۳۸۰ از مجموع ۷۸۷ نفر مرد و ۷۷۰ نفر زن در حدود ۲/۱۰۲ بوده است.
در مورد ساير توانمنديها در روستاي برسيان مي توان به موارد زير اشاره نمود:
صنايع: در روستاي برسيان دو نوع صنعت موجود است:
الف: ساختمان سازي و کارگري ساختمان: که در اين روستا تعداد حدود ۳۵ نفر را بخود مشغول داشته است و در ساخت وساز ساختمانهاي نوساز روستا و نيز روستاهاي اطراف مشغول به فعاليت مي باشند.
ب: صنعت قاليبافي: که اکثريت زنان روستايي( اعم از خانه دار، محصل، پير و جوان) را به خود مشغول نموده و تعداد انها در حدود ۳۴۴ نفر مي باشد و برروي ۳۱۷ دار قالي فعاليت دارند. دارهاي قالي اکثراً بصورت منفک و جداگانه در خانه هاي روستايي موجود است و روستا به صورت متمرکز داراي کارگاه مشخصي نمي باشد اما آنچه مورد توجه است تأثير بسزايي است که اين صنعت در وضعيت اقتصادي هر خانوار بازي مي کند زيرا تمامي خانه ها و اهالي خانه ترجيح مي دهند در کنار امور کشاورزي و يا خدماتي به امر قاليبافي نيز بپردازند و از آن بعنوان يک منبع اقتصادي بهره مند گردند.
عمده قاليهاي بافته شده در اين روستا در ابعاد هشت تايي و ۱۲ متري با کچک ترنج و نقشه نائيني است که درآمد بسزايي را عايد هر خانوار مي کند اکثريت قاليهاي را افراد غيرحرفه اي و قاليهاي ۱۲ متري را قاليبافان مجرب مي بافند.

قيمت فايل فقط ۵,۵۰۰ تومان

خريد

برچسب ها : تحقيق در مورد روستاي برسيان , روستاي برسيان , برسيان , تحقيق در مورد روستاي برسيان , دانلود تحقيق در مورد روستاي برسيان , تحقيق , مقاله , پروژه , پژوهش , دانلود تحقيق , دانلود مقاله , دانلود پروژه , دانلود پژوهش

دانلود پروژه و مقاله

منبع + ادامه مطلب
:

تحقيق در مورد روستاي برسيان

.

===

تحقيق در مورد روستاي برسيان
تحقيق,در,مورد,روستاي,برسيان
تحقيق ,در ,مورد ,روستاي ,برسيان
تحقيق, در, مورد, روستاي, برسيان
تحقيق , در , مورد , روستاي , برسيان
تحقيق + در + مورد + روستاي + برسيان
تحقيق در مورد روستاي برسيانتحقيق در مورد روستاي برسيان,تحقيق در مورد روستاي برسيان,تحقيق در مورد روستاي برسيان,تحقيق در مورد روستاي برسيان + تحقيق در مورد روستاي برسيان,تحقيق در مورد روستاي برسيان | تحقيق در مورد روستاي برسيان,تحقيق در مورد روستاي برسيان ,تحقيق در مورد روستاي برسيان,تحقيق در مورد روستاي برسيان,تحقيق در مورد روستاي برسيان,تحقيق در مورد روستاي برسيان,تحقيق در مورد روستاي برسيان, تحقيق در مورد روستاي برسيان,تحقيق در مورد روستاي برسيان,تحقيق در مورد روستاي برسيان,تحقيق در مورد روستاي برسيان,تحقيق در مورد روستاي برسيان,تحقيق در مورد روستاي برسيان,

تحقيق در مورد روستاي برسيان

تحقيق در مورد روستاي برسيان

تحقيق در مورد روستاي برسيان

برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاه شما در مورد این مطلب