اين پنجره صرفا براي تامين منابع مالي وبلاگ ايجاد شده است !

با کليک روي دکمه × یا دکمه بستن آنرا ببنديد

به وبلاگ من خوش آمديد


آخرین مطالب سايت

آخرین مطالب سایت

8 بازدید ۱۷ام مهر ۱۳۹۵ hossein دسته‌بندی نشده بدون نظر

برش ليزري چيست؟

برش ليزري چيست؟

برش ليزري چيست؟

برش ليزري چيست؟


برش ليزري چيست؟


برش ليزري چيست؟
برش ليزري چيست؟
برش ليزري چيست؟
برش ليزري چيست؟

خدمات برش ليزر چيست

در واقع برش ليزري فناوري اي است که از ليزرهاي بسيار توانا و نيرومند براي برش و حکاکي ورقه هاي مسطحي مثل پارچه ،چوب و غيره استفاده مي کند. با استفاده از يک فناوري برش ليزري  توليد کنندگان به نياز هاي مشتريانشان پاسخ  مي دهندو در عين حال مي توانند محصولات با کيفيتي در اختيار آنها قرار دهند و اين يعني موفقيت يک شرکت چرا که توجه به نياز هاي مشتريان و پاسخ به انها از ضروريات است. استفاده از آخرين نسل تجهيزات برش ليزري برايايجاد تمايز ميان  رقب اپراهميت  است به طوري که ميشود محدوده وسيعي از پروژه ها در اختيار داشت.

خدمات برش ليزري فلزات
خدمات برش ليزري غير فلزات

فناوري برش ليزري چيست؟

برش ليزري فناوري است که از ليزر براي برش مواد استفاده مي کند و محصولات زيادي با استفاده از آن ساخته ميشود ودر عين آن کاربردهاي زيادي دارد اين فناوري در مدارس، کسب وکارهاي کوچک و مراکز سرگرمي نيزقابل استفاده است. دستگاه برش ليزري با هدايت کردن خروجي يک ليزر قدرتمند بر روي ماده مورد نظر کار مي کند.
معمولا در اين روش از ليزر براي حکاکي ليزر  يا برش طراحي هاي مختلف بر روي مواد متعددي استفاده مي شود. سه نوع ليزر وجود دارد که در صنعت از آنها استفاده مي شود: دستگاه ليزر CO2، ماشين ليزر Nd و ليزرهاي Nd-YAG. ما از دستگاه هاي Co2 استفاده مي کنيم. اين دستگاه از يک ليزر براي برش استفاده مي کند که در آن ماده مورد نظر ذوب شده يا مي سوزد و در نهايت تبخير مي شود.

مکانيسم اصلي براي فناوري برش ليزري چيست؟

دستگاه هاي برش ليزري معمولا از فناوري تحريک وتقويت براي تبديل انرژي الکتريکي به پرتوهاي نور با چگالي بالا استفاده مي کنند. زماني که الکترون ها به وسيله يک منبع خارجي تحريک مي شوند مرحله تحريک آغاز مي شود . اين منبع خارجي معمولا يک لامپ يا قوس الکتريکي است. تقويت نيز داخل يک رزوناتور نوري در يک محفظه اتفاق مي افتد که بين دو آينه تنظيم شده است. يک اينه بازتابي(انعکاسي ) است در حاليکه آينه ديگر به صورت انتقالي خواهد بود و به انرژي پرتو اجازه مي دهد دوباره به رسانه ليزري برگردد. اگر يک فوتون با روزناتور همتراز نشده باشد، آينه آن را هدايت نمي کند. اين موضوع به سيستم موجود اطمينان مي دهد که تنها فوتون هاي مناسب تقويت مي شود و پرتو منسجمي ايجاد مي گردد.

خواص و ويژگي هاي نور ليزري:
فناوري نور ليزري خواص ويژه و مخصوص به خود را دارد. خاصيت نوري آن شامل انسجام، تک رنگ بودن، پراش و درخشندگي است. انسجام يک پرتو به ارتباط بين اجزاي الکترونيکي و مغناطيسي امواج الکترومغناطيسي اطلاق مي شود . ليزر زماني منسجم در نظر گرفته مي شود که اجزاي مغناطيسي و الکترونيکي همتراز باشند. تک رنگ بودن نيز با اندازه گيري عرض خطوط طيفي مشخص مي شود. هر چقدر سطح تک رنگ بودن بالاتر باشد، محدوده فرکانسي که ليزر مي تواند منتشر شود نيز پايين تر خواهد بود. پراش فرايندي است که در آن نور در اطراف سطوحي با لبه هاي تيز خم مي شود. پرتوهاي ليزري پراش بسيار کمتري دارند و اين بدين معني است که شدت و قدرت کمتري را در مسير خود از دست مي دهند. درخشندگي پرتو ليزري اندازه قدرت به ازاي ناحيه واحد ساطع شده در يک زوايه مشخص است. با دستکاري نوري نمي توان درخشندگي را افزايش داد زيرا درخشندگي تنها تحت تاثير طراحي محفظه ليزر است.

يکي از مزاياي اصلي فناوري برش ليزري راحت بودن فرايندهاي يادگيري براي کار با آن است. يک رابط لمسي کامپيوتري بيشتر فرايندها را مديريت مي کند و همين امر از حجم کاري افراد مي کاهد .

مراحل راه اندازي انواع دستگاه هاي ليزر : 
فرايند نصب و راه اندازي نيز نسبتا ساده و کارآمد است. تجهيزات سطح بالاي جديد قادرند به طور خودکار هرگونه فرمت گرافيکي ايمپورت شده را اصلاح و تجزيه و تحليل کنند. دستگاه هاي برش ليزري جديد حتي مي توانند کاري را شبيه سازي کنند و ايده اي را در اختيار اپراتور قرار دهند. در اين دستگاه ها انجام تنظيمات بسيار ساده تر خواهد بود.

دستگاه برش ليزر

منبع + ادامه مطلب
:

برش ليزري چيست؟

.

===

برش ليزري چيست؟
برش,ليزري,چيست؟
برش ,ليزري ,چيست؟
برش, ليزري, چيست؟
برش , ليزري , چيست؟
برش + ليزري + چيست؟
برش ليزري چيست؟

برش ليزري چيست؟,برش ليزري چيست؟,برش ليزري چيست؟,برش ليزري چيست؟ + برش ليزري چيست؟,برش ليزري چيست؟ | برش ليزري چيست؟,برش ليزري چيست؟ ,برش ليزري چيست؟,برش ليزري چيست؟,برش ليزري چيست؟,برش ليزري چيست؟,برش ليزري چيست؟, برش ليزري چيست؟,برش ليزري چيست؟,برش ليزري چيست؟,برش ليزري چيست؟,برش ليزري چيست؟,برش ليزري چيست؟,

برش ليزري چيست؟

برش ليزري چيست؟

برش ليزري چيست؟

برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاه شما در مورد این مطلب