اين پنجره صرفا براي تامين منابع مالي وبلاگ ايجاد شده است !

با کليک روي دکمه × یا دکمه بستن آنرا ببنديد

به وبلاگ من خوش آمديد


آخرین مطالب سايت

آخرین مطالب سایت

8 بازدید ۱۷ام مهر ۱۳۹۵ hossein دسته‌بندی نشده بدون نظر

دانلود رمان جديد حلما جلد۱

دانلود رمان جديد حلما جلد۱

دانلود رمان جديد حلما جلد۱

دانلود رمان جديد حلما جلد۱دانلود رمان جديد حلما جلد۱
دانلود رمان جديد حلما جلد۱
دانلود رمان جديد حلما جلد۱
دانلود رمان جديد حلما جلد۱

 

رمان جديد حلما جلد۱نوشته شيمااسماعيلي

خلاصه:
روايتي عاشقانه وتاريخي از زندگي دختري ثروتمند از قبايل کردنشين عراق که درسال۱۳۶۰ميلادي دلباخته عشقي ممنوعه مي شود که همين انتخاب تمام مسير زندگي او را تغيير مي دهد!! 
??متن زير مربوط به رمان حلما مي باشد.حتما مطالعه کنيد:
در عراق فيلي‌ها ساکن مناطق بغداد؛ استان دياله؛ شهربان (مقداديه فعلي)؛ بدره؛ زرباطيه؛ جاسن؛ کوت، عزيزيه، زهايرات، بعقوبه و هم چنين شهرهاي شيخ سعد؛ علي شرقي؛ علي غربي و کوفه هستند. از آغاز بنيان‌گذاري دولت عراق تا به امروز، امور ثبت احوال و شناسنامه به ويژه در شهرهاي مرکزي و جنوب عراق و در شمال بغداد و برخي از استانهاي تحت سيطره اداره ثبت احوال از مهمترين امور مي‌باشند. براي نمونه؛ اگر فرزندان خانواده‌اي فيلي، تحصيلات متوسطه خود را به پايان برسانند و خواهان ورود به دانشگاه باشند. بدون ترديد بايد خانواده? او از صفر شروع مي‌نمودند و هرچه سند قديمي را از دوران عثماني در دست داشتند، جمع مي‌نمودند و همراه با آن فيش پرداخت آب بها و برق را همانند اسنادي به آن دانشگاه ارايه مي‌دادند تا فرزند آنان را براي ادامه تحصيل بپذيرند. هنوز هزاران فيلي در ايران و دولتهاي ديگر و صدها هزار از آنان در داخل عراق، شناسنامه دريافت نکرده‌اند. در ميان آنان کساني وجود دارد که رژيم صدام چندين بار او را تاراج نموده‌است. و هنوز حقوق بازگشت را ندارند.
دلايلي که مشوق رژيم حزب بعث عراق بودند تا با بغض و کينه با کردهاي فيلي برخورد نمايد عبارتند از:
دلايل سياسي، ديني، اقتصادي: پس از پيماننامه? مارس (آذار) سال ???? ميان دولت بعث عراق و کردها، دولت حزب بعث وعده‌هاي خود را بجاي نياورد، دولت حزب بعث اهدافي را دنبال نمود تا بنياد و شالوده‌هاي جمعيت شناسي و حتي شمار جميعت مردم کرد را کاهش دهد. به ويژه آن که کردهاي فيلي در صفوف مبارزاتي جنبش کرد قرارگرفته بودند و از رهبران اين جنبش بودند. اين نيز بي‌شک، تأثير فراواني در رژيم بعث داشت و تهديد بزرگي بر روان و روحيه? حزب بعث عراق به شمار مي‌آمد. به همين دليل، آغاز به بيرون راندن کردهاي فيلي نمودند. در کنار آن، مسئله? دين، نقش مهمي را در اخراج نمودن و نابودي اين قشر داشت. چون که اقلب کردهاي فيلي داراي مذهب شيعه بودند و صدام نيز از شيعيان متنفر بود. يکي ديگر دلايل اقتصادي بود. پس از آن که يهوديان و ارمنيان در کشور عراق نماندند، اقتصاد کشور به تمامي در دست تجار و بازرگانان کرد فيلي بود. اين بود که حزب بعث عراق از همان آغاز قبضه نمودن قدرت، نيتش را به اجرا در آورد و شروع به اخراج و نابود نمودن بازرگانان کرد فيلي نمود و همه داراييها و اموال آنان را نيز مصادره نمود.
دادگاه عالي جنايي عراق جنايتهاي رژيم بعث در دهه ?? ميلادي در مورد کردهاي فيلي نظير کشتار جمعي و کوچ اجباري کردهاي فيلي در دهه ?? ميلادي را نسل‌کشي (ژنوسايد) اعلام کردند.
تعدادصفحات:۱۳۲
 رمان جديد حلما جلد1

رمان

منبع + ادامه مطلب
:

دانلود رمان جديد حلما جلد۱

.

===

دانلود رمان جديد حلما جلد۱
دانلود,رمان,جديد,حلما,جلد۱
دانلود ,رمان ,جديد ,حلما ,جلد۱
دانلود, رمان, جديد, حلما, جلد۱
دانلود , رمان , جديد , حلما , جلد۱
دانلود + رمان + جديد + حلما + جلد۱
دانلود رمان جديد حلما جلد۱دانلود رمان جديد حلما جلد۱,دانلود رمان جديد حلما جلد۱,دانلود رمان جديد حلما جلد۱,دانلود رمان جديد حلما جلد۱ + دانلود رمان جديد حلما جلد۱,دانلود رمان جديد حلما جلد۱ | دانلود رمان جديد حلما جلد۱,دانلود رمان جديد حلما جلد۱ ,دانلود رمان جديد حلما جلد۱,دانلود رمان جديد حلما جلد۱,دانلود رمان جديد حلما جلد۱,دانلود رمان جديد حلما جلد۱,دانلود رمان جديد حلما جلد۱, دانلود رمان جديد حلما جلد۱,دانلود رمان جديد حلما جلد۱,دانلود رمان جديد حلما جلد۱,دانلود رمان جديد حلما جلد۱,دانلود رمان جديد حلما جلد۱,دانلود رمان جديد حلما جلد۱,

دانلود رمان جديد حلما جلد۱

دانلود رمان جديد حلما جلد۱

دانلود رمان جديد حلما جلد۱

برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاه شما در مورد این مطلب