اين پنجره صرفا براي تامين منابع مالي وبلاگ ايجاد شده است !

با کليک روي دکمه × یا دکمه بستن آنرا ببنديد

به وبلاگ من خوش آمديد


آخرین مطالب سايت

آخرین مطالب سایت

6 بازدید ۱۷ام مهر ۱۳۹۵ hossein دسته‌بندی نشده بدون نظر

ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران

ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران

ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران

ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايرانايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران
ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران
ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران
ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران

ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران

به گزارش ايسنا، حدود پنج ماه پيش وقتي طرح «تسهيل واردات خودروهاي گردشگري» در دولت مطرح شد، وزارت صنعت، معدن و تجارت آن را وتو کرد و اين طرح از دستور رسيدگي کميسيون‌هاي هيات دولت خارج شد. آن زمان مسعود سلطاني‌فر ـ رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ـ گفت که آن‌ها (وزارت صنعت، معدن و تجارت) معتقد بودند خودروهاي مورد نياز بخش گردشگري را مي‌توان در کارخانه‌هاي داخلي توليد کرد و به واردات اتومبيل‌هاي پيشنهادي ما نيازي نيست.

قيمت خودرو

وزارت صنعت (ارديبهشت ماه ??) قول داد؛ در شش ماه اول سال، توليد اين خودروها را آغاز کند.

هرچند آن زمان معاون سرمايه‌گذاري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري که اين طرح را پيگيري مي‌کرد، ‌معتقد بود؛ ساخت اين نوع خودروها از توان کارخانه‌هاي داخلي خارج است و گفته بود: اين خودروها مخصوص گردشگري‌اند و مبلمان آن‌ها به گونه‌اي است که گردشگران فقط مي‌توانند از آن‌ها استفاده کنند و در سفرهاي عادي قابل استفاده نيستند. اتومبيل‌هايي هم هستند که فقط در کويرنوردي و طبيعت‌گردي کاربرد دارند و در داخل کشور امکان ساخت آن‌ها وجود ندارد و نمي‌توان از خودروسازان داخلي بخواهيم آن‌ها را بسازند، براي همين از دولت تقاضا کرديم راه ورود اين خودروها را به کشور آسان کند.

اکنون نزديک به پنج ماه از مهلتي که وزارت صنعت تعيين کرده، گذشته است و رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري از اراده‌ي اين وزارتخانه براي ورود اين خودروها به خط توليد انبوه خبر داد و به ايسنا گفت: اميدواريم بخش گردشگري از اين خودورهاي ساخت داخل استفاده کند.

سلطاني‌فر اما پاسخ به پرسش‌هاي مربوط به تاييد کارشناسي کيفيت اين دو خودروي گردشگري و زمان قطعي ورود آن‌ها به دست مصرف‌کننده نهايي را به وزير صنعت محول کرد.

نزديک به دو سال پيش زماني که ايران با موج تازه‌اي از ورود گردشگران خارجي روبه‌رو شد، ‌جامعه تورگردانان براي خريد حدود دو هزار دستگاه خودرو که شامل ??? دستگاه اتوبوس، ??? دستگاه ميني‌بوس (ظرفيت ?? تا ?? نفر)، يک‌هزار دستگاه ون و ??? دستگاه آفرود بود، اعلام نياز کرد. بر همين اساس طرح تسهيل واردات خودروهاي گردشگري با تمرکز بر کاهش تعرفه گمرکي، آماده و توسط سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري به هيأت دولت ارائه شد. طرح بيش از يک‌سال معطل بررسي بود و از همان ابتدا وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان امور مالياتي جزو مخالفان سرسخت آن به شمار مي‌آمدند.

کارشناسان بخش صنعت و البته امور مالياتي در توجيه اين مخالفت اعلام کردند؛ ‌امکان ساخت اين خودروها در داخل کشور وجود دارد و ‌از سوي ديگر اعمال معافيت مالياتي بر واردات اين خودروها، از درآمدهاي مالياتي مملکت کم مي‌کند.

با وجود مداومت اين نوع مخالفت‌ها، اما معاون گردشگري به همراه جامعه تورگردانان وارد مذاکره با گمرک شد تا از طريق رايزني آن ها با وزارت صنعت، طرح تسهيل واردات خودروهاي گردشگري را به جريان اندازد، ولي همان موقع معاون وزير صنعت آب پاکي را روي دست آن‌ها ريخت و گفت که براي اعمال اين معافيت مالياتي، منع قانوني وجود دارد و نمي‌توان هيچ کاري کرد.

افخمي روشن کرد که اين ممانعت به سوءاستفاده کردن از معافيت مالياتي و يا احتمال واردات خودروهاي متفرقه ارتباطي ندارد و تصريح کرد اين منع قانوني است که اجازه‌ي اين کار را نمي‌دهد و گفت که واردات خودرو به کشور آزاد است، فقط بايد حقوق ورودي آن پرداخت شود.

همان موقع اين اظهارات با واکنش نصرالله پژمان‌فر ـ عضو کميسيون فرهنگي مجلس ـ مواجه شد که گفت؛ چنين برخوردي يعني خواندن فاتحه‌ صنعت گردشگري.

اين عضو کميسيون فرهنگي مجلس که تامين اين خواسته‌ي تورگردانان را مستحق دانسته بود، گفت: چند سال است تورگردانان مي‌گويند گردشگران خارجي نمي‌توانند شرايط اتوبوس‌هاي جاده‌اي موجود در کشور را تحمل کنند. آن‌ها درخواست ??? اتوبوس را مطرح کردند. اين پيشنهاد در دولت ارائه شد، اما انتهاي کار يک نفر اعلام کرد اقتصاد ما با تأمين اين خواسته بهم مي‌ريزد پس براي توريست‌ها يک خط توليد در داخل ايجاد مي‌کنيم. اين يعني فاتحه، يعني بعد از اين همه سال يک اتوبوس براي گردشگر نداريم.

اکنون با وجود چنين مواضع صريحي، اما وزارت صنعت تصميم گرفته آن دو نمونه خودرو را که مشخص نيست قرار است به کدام نيازِ صنعت متنوع گردشگري پاسخ دهد، وارد خط توليد انبوه کند.

قيمت ماشين

عکس و مطالب جالب

منبع + ادامه مطلب
:

ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران

.

===

ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران
ايجاد,خودرو,هاي,گردشگري,در,ايران
ايجاد ,خودرو ,هاي ,گردشگري ,در ,ايران
ايجاد, خودرو, هاي, گردشگري, در, ايران
ايجاد , خودرو , هاي , گردشگري , در , ايران
ايجاد + خودرو + هاي + گردشگري + در + ايران
ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايرانايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران,ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران,ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران,ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران + ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران,ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران | ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران,ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران ,ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران,ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران,ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران,ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران,ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران, ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران,ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران,ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران,ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران,ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران,ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران,

ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران

ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران

ايجاد خودرو هاي گردشگري در ايران

برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاه شما در مورد این مطلب