اين پنجره صرفا براي تامين منابع مالي وبلاگ ايجاد شده است !

با کليک روي دکمه × یا دکمه بستن آنرا ببنديد

به وبلاگ من خوش آمديد


آخرین مطالب سايت

آخرین مطالب سایت

8 بازدید ۱۷ام مهر ۱۳۹۵ hossein دسته‌بندی نشده بدون نظر

مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم

مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم

مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم

مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشممکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم
مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم
مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم
مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم

مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم

 

سوشا مکاني دروازه‌بان سابق پرسپوليس روزهايي آرام و بي‌حاشيه را در فوتبال نروژ پشت سر مي‌گذارد.

 

 

به گزارش “ورزش‌سه”،  او بعد از يک سال پرفراز و نشيب در پرسپوليس حالا خيلي دورتر از ايران به دنبال اهدافي است که پيش از آن ممکن بود خيلي دور از دسترس وي به نظر بيايد. اما سوشا در مصاحبه جذابش با ورزش سه با خوشبيني از آينده صحبت مي‌کند و با اعتماد به نفس از بالارفتن پله‌ها مي‌گويد.

در اين مصاحبه با ما همراه باشيد:

باتوجه به اتفاق‌هايي که فصل گذشته افتاد مي‌توان گفت سوشا مکاني از ايران فرار کرد؟

نه نمي‌شود چنين حرفي درباره تصميم من زد چراکه من از قبل تصميم را گرفته بودم. من از اواسط فصل پيش به آقاي برانکو و ايگور پاناديچ گفته بودم مي‌خواهم فوتبالم را در اروپا پيگيري کنم و حتي آقاي برانکو به من گفتند که تصميمي درستي است و حتما در آنجا موفق خواهي شد. فقط اين را مي‌توان بگويم کساني که بايد مي‌دانستند در جريان رفتن من به نروژ بودند.

اينکه حدود ۶ ماه است که از فضاي فوتبال ايران دور شده‌اي تو را اذيت نمي‌کند؟

من الان نبايد در رسانه‌هاي ايران باشم چراکه کارم جاي ديگري است و تمام تمرکزم روي کاري است که انجام مي‌‌دهم. من براي هدفي خاص به فوتبال اروپا آمده‌ام و طبيعتا فقط هدفم را دنبال مي‌کنم. خدا را شکر در مسير جديدي که پيدا کرده‌ام همه از من راضي هستند، از هواداران تيم‌مان گرفته تا بازيکنان، مربيان و مديران باشگاه و اين از همه چيز مهمتر است.

سوشا مکاني در ايران زندگي پرحاشيه‌اي را تجربه کرده است. اينکه در اين سطح در حاشيه بودي به فوتبالت لطمه نزد؟

واقعيتش را بخواهيد من دوست ندارم به گذشته برگردم حالا مي‌خواهد اين گذشته وحشتناک باشد يا فوق‌العاده. واقعيت اين است که زندگي شخصي من به خودم مربوط است و بهتر است من را در زمين بازي قضاوت کنيد ضمن اينکه من الان مسير زندگي خودم را طي مي‌کنم و به هيچ چيزي فکر نمي‌کنم. طبيعي است که من راهم را مي‌روم و در اين مسير پستي و بلندي‌ها و سنگ‌ريزه‌هايي هم وجود دارد. اما من بي‌توجه به آن راه اصلي‌ام را براي فتح يک قله بزرگ مي‌روم.

اگر به گذشته برگردي باز هم شلوار زرد و تيپ‌هاي عجيب و غريب را براي پوشش خود انتخاب مي‌کني؟

باز هم شلوار زرد مي‌پوشم چون از نظر من شلوار زرد مشکلي ندارد و اين زندگي شخصي خودم بود. آدم مي‌تواند دو شخصيتي باشد و در ظاهر يک طور رفتار کند و لباس بپوشد و در باطن مدل ديگري رفتار کند اما من کار خودم را انجام مي‌دهم و سليقه خودم را دارم حالا اگر اين سليقه با باور عمومي جامعه مغايرت داشته باشد هم چندان مهم نيست چراکه من هيچ وقت در مورد پوشش کسي نظر نداده‌ام و کسي هم حق ندارد در مورد پوشش من حرف بزند. تا حالا هرگز به کسي نگفته‌ام لباسي که پوشيده‌اي قشنگ است يا زشت است و انتظار ندارم که کسي در اين مورد نظر بدهد.

خيلي‌ها مي‌گويند سوشا مکاني، دروازه‌باني که تجربه حضور در تيم ملي را دارد همان راهي را انتخاب کرده که نيکبخت واحدي در سال‌هاي اوجش انتخاب کرد و البته ضربه شديدي هم خورد. اين موضوع را تاييد مي‌کني؟

من با حرف‌هايي که در مورد عليرضا نيکبخت واحدي مي‌زنند ندارم اما به جرات مي‌گويم که نيکبخت يکي از ۳ بازيکن برتر تاريخ فوتبال ايران است و من هميشه به او بابت يک اسطوره احترام مي‌گذارم. کاري ندارم که با نيکبخت برخورد خوبي نشد اما من هرگز راه عليرضا نيکبخت واحدي را بد نمي‌دانم و به همين دليل هميشه به او احترام مي‌گذارم.

فصل پيش به گفته بيشتر کارشناسان تو مقصر اصلي قهرمان نشدن پرسپوليس شناخته شدي. اين حرف‌ها ناراحتت نمي‌کند؟

من اصلا کاري به حرف‌ها و حواشي دور و برم ندارم و هميشه عادت کردم که به مسير مستقيمم نگاه کنم. اينکه در اطرافم چه مي‌گذرد برايم مهم نيست اما اين را بايد بگويم که باعث افتخارم است که در تيمي حضور داشتم که شرايط سخت قعرجدول را تحمل کرد و در روز آخر براي قهرماني مي‌جنگيد. اين باعث افتخار من است و حالا اينکه عده‌اي چه مي‌گويند برايم مهم نيست.

 

ولي خيلي‌ها مي‌گفتند که سوشا مکاني قهرماني را از پرسپوليس گرفته است و در واقع تو نبايد به اين موضوع افتخار کني؟

اين را يک بار براي هميشه مي‌گويم و آن هم اين است که دروازه‌باني يک پست خاص است و فقط کسي که قبلا دروازه‌بان بود مي‌تواند در مورد من نظر بدهد. شايد افرادي باشند که تجربه حضور در درون دروازه را نداشتند اما به من نقد فني کردند. من حرف‌هاي آنها را گوش دادم اما هرگز تاثيري روي کارم نداشت و فقط اگر يک دروازه‌بان قديمي نقدي به من کرد آن را اجرا کردم. پس برايم مهم نيست که افرادي که در درون دروازه قرار نگرفته‌اند در مورد من چه مي‌گويند.

تو الان با کلين‌شيت‌هايي که در ليگ نروژ انجام داده‌اي يکي از دروازه‌بان‌هاي موفق ايران محسوب مي‌شوي، کمي در مورد شرايطت صحبت مي‌کني؟

 

واقعيتش را بخواهيد خودم هم نمي‌دانم چند کلين‌شيت کرده‌ام چون اين موضوع واقعا برايم مهم نيست. کلين‌شيت آماري است که فقط در ايران مهم است و در دنيا همه در مورد عملکرد فني يک دروازه‌بان صحبت مي‌کنند. در نروژ هواداران، هم‌تيمي‌هايم، مربيان و مديران باشگاه از من راضي هستند و همين براي من بزرگترين پاداش است. در فوتبال اروپا به اندازه زحمتي که مي‌کشي پاداش مي‌گيري و لزومي ندارد به حواشي توجه کني.

با عملکردي در پيش گرفته‌اي فکر مي‌کني بار ديگر درهاي تيم ملي به روي تو باز مي‌شود؟

حتما؛ من احساس مي‌کنم وقتي راهت را درست مي‌روي حتما اتفاق‌هاي خوب پشت آن است. الان يکي از فرزندان کشور ايران به جاي من در تيم ملي حضور دارد، به جاي من که به جاي خودش. تلاش مي‌کند تا ايران را سربلند کند و من براي تمام دروازه‌يان‌هاي تيم ملي آرزوي موفقيت مي‌کنم. دوست دارم اين را هم بگويم که اگر روزي به تيم ملي دعوت شدم به جاي خودم دعوت شدم نه جاي کس ديگري.

با شرايطي که داري انگار دوست نداري دوباره به فوتبال ايران برگردي. اين موضوع درست است؟

اول بايد بگويم که من دو سال دروازه‌بان اول پرطرفدارترين و بزرگترين تيم در فوتبال آسيا بوده‌ام. به پرسپوليسي بودنم افتخار کرده‌ام، مي‌کنم و خواهم کرد و هيچ وقت يادم نمي‌رود که در چه تيم بزرگي بازي کرده‌ام  و در دلم اين تيم را با دنيا عوض نمي‌کنم. با اين حال الان مسير جديدي را در فوتبالم پيگيري مي‌کنم و دوست دارم اين مسير را تا پايان بروم. مطمئن باشيد پايان اين راه بعد از مدت‌ها سختي يک مسير شيرين خواهد بود.

در مورد تجربه بازي در ليگ ۲ نروژ صحبت کن. خيلي‌ها مي‌گويند ليگ اين کشور چندان سطح بالا نيست.

اول اين را بگويم که ليگ نروژ مثل خيلي از کشورها ليگ يک، دو ، سه و چهار ندارد. نام يک ليگ تي‌پي‌ليگا است که در آن تيم‌هاي قدرتمند نروژ بازي مي‌کنند و ليگ پايين‌تر اوبوس‌ليگا است که ما در آن بازي مي‌کنيم. بد نيست بدانيد تيمي که من در آن بازي مي‌کنم ميوندالن سال گذشته در تي‌پي‌ليگا بازي مي‌کرد و امسال در اوبوس‌ليگا. ما در اين ليگ تمام تيم‌هاي بالاي سري‌مان را با اختلاف شکست داده‌ايم و اين شانس را داريم که در پلي‌آف به تي‌پي‌ليگا صعود کنيم. در حال حاضر تيم ششم جدول رده‌بندي هستيم و با همين رتبه در پلي‌آف شرکت مي‌کنيم اما بايد در ۳ هفته مانده به پايان اين ليگ اختلاف ۴ امتيازي‌مان را با تيم سوم جدول کم کنيم چراکه اگر سوم شويم اين حسن را دارد که در تک بازي پلي‌آف ميزبان خواهيم بود و در غيراينصورت بايد ميهمان باشيم.

براي تو پيشنهادي از تيم‌هاي بهتر آمده است؟

همين الان که دارم با شما صحبت مي‌کنم حداقل از ۴ تيم تي‌پي‌ليگا که رتبه‌هاي خوبي دارند پيشنهاد دريافت کرده‌ام. من واقعا بايد از آقاي امير سلطاني و خانم سميرا سميعي تشکر ويژه داشته باشم که براي من زحمت مي‌کشند و اميدوارم در مسيري که مي‌روم بهترين اتفاق‌ها را تجربه کنم.

 

جديدترين هاي اينترنت

منبع + ادامه مطلب
:

مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم

.

===

مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم
مکاني:,باز,هم,شلوار,زرد,مي‌پوشم
مکاني: ,باز ,هم ,شلوار ,زرد ,مي‌پوشم
مکاني:, باز, هم, شلوار, زرد, مي‌پوشم
مکاني: , باز , هم , شلوار , زرد , مي‌پوشم
مکاني: + باز + هم + شلوار + زرد + مي‌پوشم
مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشممکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم,مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم,مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم,مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم + مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم,مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم | مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم,مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم ,مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم,مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم,مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم,مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم,مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم, مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم,مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم,مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم,مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم,مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم,مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم,

مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم

مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم

مکاني: باز هم شلوار زرد مي‌پوشم

برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاه شما در مورد این مطلب