اين پنجره صرفا براي تامين منابع مالي وبلاگ ايجاد شده است !

با کليک روي دکمه × یا دکمه بستن آنرا ببنديد

به وبلاگ من خوش آمديد


آخرین مطالب سايت

آخرین مطالب سایت

7 بازدید ۱۶ام مهر ۱۳۹۵ hossein دسته‌بندی نشده بدون نظر

تاثير معدل در کنکور

تاثير معدل در کنکور

تاثير معدل در کنکور

تاثير معدل در کنکورتاثير معدل در کنکور
تاثير معدل در کنکور
تاثير معدل در کنکور
تاثير معدل در کنکور

يکي از موضوعاتي که ذهن داوطلبان کنکور رو به خودش معطوف کرده ، تاثير معدل در کنکور ۹۶ هست.تعداد زيادي از دانش آموزان برنامه ريزي کنکور براي قبولي در رشته و دانشگاه مورد نظر رو انجام داده اند اما هنوز با مسئله تاثير معدل در کنکور ۹۶ دچار مشکل هستند.
در اين مطلب سعي مي کنيم درباره اين مسئله بيشتر براي شما توضيح دهيم و آن را باز کنيم.

 

تاريخچه تاثير معدل در کنکور سراسري

از چند سال قبل زمزمه هايي مبني بر اينکه کنکور عادلانه نيست و ارزشيابي بر اين اساس نمي تواند صحيح باشد ، به گوش خورد و اين باعث شد مجلس شوراي اسلامي در مسيري قدم بردارد و قانوني تصويب کند که بر اساس آن ، از سال تحصيلي ۹۳ – ۹۴ به بعد و  طي يک دوره ۵ ساله ، علاوه بر کنکور ، معدل دانش آموزان هم در کنکور تاثيرگذار باشد.

بر اساس ماده ? و ماده ?? قانون سنجش و پذ?رش دانشجو، مي بيايد از سال تحصيل? ۹۳ – ۹۴ شورا?? تحت عنوان شوراي سنجش و پذ?رش دانشجو تشکيل شود و در مورد ميزان تأثير سوابق تحصيل? در کنکور سراسري تصميم گيري کند.

 

تاثير معدل در کنکور شامل حال چه کساني مي شود

داوطلباني که ديپلم خود را در يکي از رشته هاي علوم تجربي ، رياضي و فيزيک ، علوم انساني و علوم و معارف اسلامي از سال ۱۳۸۴ و پس از آن و همچنين مدرک پيش دانشگاهي خود را در رشته هاي که ذکر کرديم از سال تحصيلي ۹۱-۹۲ به بعد دريافت کرده اند، مشمول قانون تاثير معدل در کنکور ۹۶ و ۹۶ مي شوند.

 

تاثير معدل بصورت تک درس يا بصورت معدل

همانطور که مي دانيد دانش آموزان رشته رياضي و انساني مي توانند در کنکور تجربي شرکت کند ، و همينطور برعکس اين موضوع هم صادق است.اما اگر دانش آموز انساني در کنکور تجربي شرکت کند تاثير نمرات اختصاصي او که ربطي به رشته ي تجربي ندارد هم در کنکور تجربي موثر است؟ خير.تاثير معدل براي اين شخص فقط در دروس عمومي مي باشد و در درس هايي مثل عربي ، جغرافيا و نمرات نهايي فلسفه تاثيري در کنکور او نخواهند داشت.

برخي از دانش آموزان سوالاتي داشتند مبني بر اين که آيا تاثير معدل بر کنکور درس به درس است يا هر درس تاثيري جداگانه دارد.در پاسخ بايد گفت که هر درس به صورت جداگانه تاثير خود را مي گذارد و ملاک معدل کل نيست

 

آيا تاثير معدل بر اساس نمرات نهايي مي باشد

تاثير معدل در کنکور ۹۶ يا تاثير سوابق تحصيلي بر کنکور فقط مختص امتحانات نهايي مي باشد و امتحانات نيم سال اول که بصورت داخلي برگزار مي شوند تاثيري در اين قانون ندارند.

 

تاثير معدل بر اساس نمره يا تراز

تاثير معدل در کنکور بر اساس تراز مي باشد.يعني نمره کتبي نهايي و رتبه کنکور به تراز تبديل شده و تاثير معدل بر اساس تراز مي باشد.

 

نحوه محاسبه تاثير معدل در کنکور ??

نمرات دروس مرتبط امتحانات نهايي سال سوم دبيرستان با ??درصد تاثير و نمرات دروس مرتبط امتحانات نهايي پيش دانشگاهي با ?درصد تاثير و هر دو بصورت تاثير مثبت اعمال مي شود.

مثلا تراز نمره زيست شما در امتحان نهايي سوم دبيرستان ????  و تراز نمره امتحان نهايي پيش دانشگاهي ????  و تراز زيست کنکور ???? مي شود:

۶۳۰۵ = (۵%*۶۵۰۰)  +  (۷۰%*۶۴۰۰)  +   (۲۵%*۶۰۰۰)

با توجه به محاسبات انجام شده در بالا ترازي که بعد از اعمال تاثير معدل (۶۳۰۵) به دست آمده کمتر از تراز درصد کنکور (۶۴۰۰) است ، بنابراين با توجه به *مثبت بودن تاثير معدل در کنکور* تراز درصد کنکور بدون تاثير معدل درنظر گرفته مي شود.

 

فرمول به دست آوردن تراز کل

براي به دست آوردن تراز کل، بايد تراز هر درس را ضرب‌در ضريب آن کنيد و با هم جمع کنيد. سپس نتيجه را تقسيم بر جمع ضرايب دروس کنيد. يعني:

total-balance

همانطور که مي بينيد نحوه محاسبه کمي پيچيده است، اما در کل تاثير نمره امتحان نهايي انکار ناپذير است.

اگر سوالي داشتيد در بخش نظرات مطرح بفرماييد تا پاسخ داده شود.

پيشنهاد ميکنيم مطلب فرمول تاثير معدل در کنکور را نيز در اين رابطه مطالعه بفرماييد.

moshavere-tahsili

منبع + ادامه مطلب
:

تاثير معدل در کنکور

.

===

تاثير معدل در کنکور
تاثير,معدل,در,کنکور
تاثير ,معدل ,در ,کنکور
تاثير, معدل, در, کنکور
تاثير , معدل , در , کنکور
تاثير + معدل + در + کنکور
تاثير معدل در کنکورتاثير معدل در کنکور,تاثير معدل در کنکور,تاثير معدل در کنکور,تاثير معدل در کنکور + تاثير معدل در کنکور,تاثير معدل در کنکور | تاثير معدل در کنکور,تاثير معدل در کنکور ,تاثير معدل در کنکور,تاثير معدل در کنکور,تاثير معدل در کنکور,تاثير معدل در کنکور,تاثير معدل در کنکور, تاثير معدل در کنکور,تاثير معدل در کنکور,تاثير معدل در کنکور,تاثير معدل در کنکور,تاثير معدل در کنکور,تاثير معدل در کنکور,

تاثير معدل در کنکور

تاثير معدل در کنکور

تاثير معدل در کنکور

برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاه شما در مورد این مطلب