اين پنجره صرفا براي تامين منابع مالي وبلاگ ايجاد شده است !

با کليک روي دکمه × یا دکمه بستن آنرا ببنديد

به وبلاگ من خوش آمديد


آخرین مطالب سايت

آخرین مطالب سایت

11 بازدید ۱۵ام مهر ۱۳۹۵ hossein دسته‌بندی نشده بدون نظر

درمان طبيعي کبدچرب

درمان طبيعي کبدچرب

درمان طبيعي کبدچرب

درمان طبيعي کبدچربدرمان طبيعي کبدچرب
درمان طبيعي کبدچرب
درمان طبيعي کبدچرب
درمان طبيعي کبدچرب

طبيعي ترين راه درمان کبد چرب با طب سنتي

درمان کبد چرب ، درمان کبد چرب با داروهاي گياهي

براي پيشگيري از ابتلا و درمان کبد چرب اکثربيماران ترجيح مي دهند از دارو و روش هاي گياهي استفاده کنند. چه بخوريم و چه نخوريم تا از شر کبد چرب خلاص شويم و بهترين روش درمان کبد چرب را پيش گيريم.
بازديد : ۱۴۷,۰۵۵ نفر

بهترين راههاي پيشگيري و درمان کبد چرب با داروهاي گياهي و تغذيه

براي درمان کبد چرب و پيشگيري از ابتلا به بيماري خطرناک و کشنده کبد چرب استفاده از روش هاي طب سنتي و داروهاي گياهي بهترين راه است. راهي که هر کسي با اطمينان آن را دنبال مي کند، بدون درد و بدون عوارض!

براي درامان ماندن از کبد چرب و براي درمان کبد چرب بايستي تغييراتي در برنامه غذايي خود ايجاد کنيد و با استفاده از عرقيات و مواد غذايي طبيعي بدن خود را به سمت سلامت پيش ببريد. در اين بخش مجموعه اي از بهرين راه و روش هاي درمان کبد چرب و پيشگيري از ابتلا به کبد چرب با طب سنتي را برايتان خواهيم گفت.

کبد چرب

علل و راههاي درمان کبد چرب

قبل از درمان کبد چرب، علت را بشناسيد

چه کساني کبد چرب مي گيرند؟

 کساني که ديابت و بيماري قند نوع يک يا دو دارند اما بدنشان انسولين را پس مي زند حتي اگر انسولين تزيريقي باشد اينها دچار کبد چرب مي شوند چرا انسولين کريستال بزنند چه انسولين شيري رنگ

 کساني که داروهاي شيميايي خاص مصرف مي کنند که اثر سوء بر روي کبد دارد. مخصوصاً آنتي بيوتيک ها چرک خشک کن ها بدون تجويز متخصص، بدون آنکه عفونت يا چرک داخلي ثابت بشود از پيش خودشان مي خورند و متأسفانه در کشور ما زياد است.

 چاقي، اضافه وزن. در چربي ها وقتي تري گليسريد خون بالا برود کبد را چرب مي کند.

 کساني که مصرف چربي زياد دارند سرخ کردني، تف دادني، بو دادني چند بيماري مي آورد حتي سوزش چشم و خارش چشم و يکي هم ايجاد کبد چرب است.

 کساني که تخم مرغ نيمرو و يا آب پز زياد مي خورند چند بيماري مي آورد که يک از آنها کبد چرب است. حتي نفريت و ورم تحال هم مي آورد.

 کساني که خود درماني هاي غلط دارند از پيش از خودشان کاهش وزنشان را سريع انجام مي دهند. مثلاً در هفته بيش از دو کيلو وزنشان را کاهش مي دهند. اين کار هم عوارض سوء دارد علاوه بر سکته، کبد را هم چرب مي کند.

 کساني که آب آلوده، شير آلوده يا جگر سياه مانده گوسفند يا گاو مصرف مي کنند به کبد چرب مبتلا مي شوند، زيرا هر تکه از جگر سياه به مقدار نيم کيلو پي و دنبه کلسترول بد دارد. درست است که اينها حلال گوشت هستند و خوردنش اشکال ندارد اما زندگي شهري و کم تحرکي با آن سازگار نيست. اگر چنين شخصي يکي دو تا سيخ جگر بخورد معلوم است که کبدش چرب مي شود. کلسترول بد خون بالا مي رود.

  

براي پيشگيري و درمان کبد چرب اين غذاهاي را نخوريد

فست فودها

فست فودها و مواد غذايي مضر براي کبد چرب

از خوردن اين غذاهاي بپرهيزيد

 چاي ، سرخ کردني ، غذاهاي چرب و پر حجم ، سير داغ ، پياز داغ ، آب همراه غذا ، دوغ همراه غذا ، تخم مرغ ، تنقلات شور ، دارو ، پفک ، يخمک ، روغن سرخ کردني ، شيريني ، غذاي فريز شده ، نمک زياد ، ترشيجات ، رب ، سس و…

 

درمان کبد چرب با تغذيه

براي پيشگيري و تسريع درمان کبد چرب اين خوراکي ها را بخوريد

غذاهاي مفيد براي کبد :آب ، ميوه جات ، ليمو ترش ، روزي ۴-۵ واحد سبزيجات ، ترشيجات طبيعي ( مثل زرشک يا شاتوت که بهترين دارو است .) انواع مرکبات ، غلات سبوس دارنخود، سيب، به، انگور، کرفس، دارچين، بالنگ، زعفران، ماش، شقاقل، زيتون، زنجبيل، زردچوبه، انجير، کاهو، اسفناج، هويج، زرشک و کدو.

درمان کبد چرب با توصيه هاي طب سنتي و تغذيه

۱- اولين توصيه اصلاح تغذيه و شيوه زندگي است.کاهش مصرف گوشت چربي و مواد قندي و مصرف بيشتر ميوه و سبزيجات توصيه کلي بسيار مفيد است.

۲- جايگزيني گوشت با سويا جايگزيني شام با سالادي شامل هويج، کلم، کاهو، ترب، تربچه، سرکه، سيب، آبغوره، پرهيز از آب خوردن بين غذا، استفاده بيشتر از سير، پياز، سبزيجات تازه، ليموترش و سيب در رژيم غذايي روزانه بسيار مفيد است.

۳-هر روز خوردن يک مشت برگ زرد آلو

۴- خوردن ۷ برگ کاسني يا يک استکان عرق کاسني

کاسني

گياه و عرق کاسني بهترين داروهاي گياهي براي درمان کبد چرب در طب سنتي

۶- يکي ديگر از شيوه هاي درمان کبد چرب و کاهش جذب چربي در بدن مصرف زنجبيل در برنامه غذايي هفتگي است. افرادي که در طول هفته ۲ تا ۳ بار زنجبيل استفاده مي کنند، مي توانند از خواص درماني آن در افزايش ميزان متابوليسم و سوخت و ساز بدن و کاهش جذب چربي ها بهره مند شوند. براي اين منظور مي توانيد يک تکه زنجبيل را درون يک کاسه ماست رنده کرده و آن را بعد از صرف وعده هاي غذايي ميل کنيد. 

۷- نيم گرم زعفران را بخورند که هم پيشگيري است هم درمان

۸- نوشيدن يک ليوان آب که در آن عصاره يک ليموترش تازه وجود دارد در آغاز روز مي تواند بهترين دارو براي پيشگيري از ابتلا به کبد چرب باشد. از آنجا که ليمو سرشار از ويتامين C است و به عنوان يک آنتي اکسيدان مي تواند نقش موثري در هضم و جذب مواد مفيد در بدن داشته باشد، قابليت زيادي در پيشگيري و درمان کبد چرب دارد.

۹-خوردن يک ليوان آب لبو در صبح و شب در درمان فشار خون بالا موثر است. يکي از راه هاي درمان کبد چرب نوشيدن آب لبو است.
 
۱۰-توت ها اين ميوه هاي خوشمزه که انواع مختلفي دارند يکي از منابع غني انتي اکسيدان به شمار مي روند .اين نوع ميوه ها غني از آنتي اکسيدان است و کبد را ترميم مي کند. براي دفع چربي از سلول هاي کبد، از انواع توت ها استفاده کنيد. 
 
۱۱- نوشيدن چاي سبز يا استفاده از عصاره اين گياه دارويي تاثير زيادي در پيشگيري از تجمع و رسوب چربي ها در اطراف کبد دارد، ضمن آنکه مي تواند به تسريع روند درماني کبد چرب نيز کمک کند. افرادي که احتمال و استعداد ابتلا به اين بيماري در آنها زياد است مانند افراد چاق و کم تحرک مي توانند با گنجاندن چاي سبز در رژيم غذايي روزانه خود از ابتلا به اين بيماري پيشگيري کنند، به شرط آنکه در کنار نوشيدن چاي سبز، رژيم غذايي سرشار از سبزيجات و ميوه ها را در برنامه غذايي خود بگنجانند.
 
۱۲-  مصرف روزانه يک ليوان سرکه انگبين تاثيرات شفابخشي در درمان کبد چرب دارد و عرق کاسني، عرق خارشتر، عرق بيد و عرق شاه تره نيز مفيد است.

بعضي کارخانجات توليد دارو از بعضي از کنگرهاي خاص خوراکي قرصي درست کردند که قرص متبي گفته مي شود و قرص کنگ است اين هم در درمان کبد چرب مفيد است.

درمان کبد چرب 

بهترين عرقيات گياهي براي درمان کبد چرب با داروهاي طبيعي طب سنتي

عرقيات گياهي براي درمان کبد چرب

۱-نوشيدن دم کرده گل مريم نيز اثربخش است.کاهش تدريجي وزن و ورزش روزانه مي تواند به گونه چشمگيري در درمان کبد چرب مفيد باشد. البته توجه داشته باشيد کاهش ناگهاني وزن ممکن است اين مشکل را تشديد کند.

۲-سکنجبين عنصلي را که همان پياز دشتي و پياز موش است و عرب ها عنصل مي گويند در سکنجبين مي جوشانند و آبش را صاف مي کنند و روزي يک الي دو قاشق پلو خوري به فاصله ۱۲ ساعت مصرف مي کنند.

۳-عرق گياهي شاه تره، خارشتر و کاسني از جمله داروهاي گياهي موثر در کنترل و درمان کبد چرب به شمار مي آيند. اين نوشيدني هاي گياهي از آنجا که طبعي سرد و تر دارند موجب کاهش ميزان کلسترول خون مي شوند و در عين حال به پاکسازي کبد و بدن از سموم و مواد زائد هم کمک مي کنند.

درمان کبد چرب ، طبيعي ترين راه درمان کبد چرب با طب سنتي

کسب در امد

منبع + ادامه مطلب
:

درمان طبيعي کبدچرب

.

===

درمان طبيعي کبدچرب
درمان,طبيعي,کبدچرب
درمان ,طبيعي ,کبدچرب
درمان, طبيعي, کبدچرب
درمان , طبيعي , کبدچرب
درمان + طبيعي + کبدچرب
درمان طبيعي کبدچربدرمان طبيعي کبدچرب,درمان طبيعي کبدچرب,درمان طبيعي کبدچرب,درمان طبيعي کبدچرب + درمان طبيعي کبدچرب,درمان طبيعي کبدچرب | درمان طبيعي کبدچرب,درمان طبيعي کبدچرب ,درمان طبيعي کبدچرب,درمان طبيعي کبدچرب,درمان طبيعي کبدچرب,درمان طبيعي کبدچرب,درمان طبيعي کبدچرب, درمان طبيعي کبدچرب,درمان طبيعي کبدچرب,درمان طبيعي کبدچرب,درمان طبيعي کبدچرب,درمان طبيعي کبدچرب,درمان طبيعي کبدچرب,

درمان طبيعي کبدچرب

درمان طبيعي کبدچرب

درمان طبيعي کبدچرب

برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاه شما در مورد این مطلب