اين پنجره صرفا براي تامين منابع مالي وبلاگ ايجاد شده است !

با کليک روي دکمه × یا دکمه بستن آنرا ببنديد

به وبلاگ من خوش آمديد


آخرین مطالب سايت

آخرین مطالب سایت

7 بازدید ۱۰ام مهر ۱۳۹۵ hossein دسته‌بندی نشده بدون نظر

گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان

گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان

گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان

گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگانگزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان
گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان
گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان
گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان

گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان

گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان دسته: عمومي و آزاد
بازديد: ۶ بار
فرمت فايل: doc
حجم فايل: ۵۲ کيلوبايت
تعداد صفحات فايل: ۷۲

اين گزارش شامل دو فصل است فصل اول كلياتي در مورد اورانيوم و فصل دوم عمليات اكتشافي در منطقه ناريگان تحت نظارت سازمان انرژي اتمي است

قيمت فايل فقط ۹,۰۰۰ تومان

خريد

گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان 

مقدمه و تشكر

 

اين گزارش شامل دو فصل است فصل اول كلياتي در مورد اورانيوم و فصل دوم عمليات اكتشافي در منطقه ناريگان تحت نظارت سازمان انرژي اتمي است.

 

لازم است از كلية عزيزاني كه مرا در تهية اين گزارش راهنمائي و ياري كرده‌اند كمال تشكر و قدرداني را كنم. از بخش اكتشاف و استخراج سازمان انرژي اتمي جناب آقايان مهندسين آشتياني، مهدي‌نيا، داوودنژاد، قادري، آقاجانلو، نوريان، جمالي، شهبازي، تقي‌زادگان و جناب آقاي هاشمي‌وند مسئول انبار اكتشاف كمال سپاسگزاري را دارم و ديگر پرسنل و كارمندان بخش اكتشاف و استخراج سازمان انرژي اتمي.

 

ضمناً از جناب آقاي مهندس فتاحي مديريت گروه معدن دانشگاه آزاد اسلامي واحد محلات كه استاد راهنماي بنده هستند و راهنمائيهاي ايشان در تهية اين گزارش بسيار مؤثر بوده است كمال تشكر را دارم.

 


 


 

جعفر هاشمي‌وند

 

۲۶/۳/۸۳

 


 

فصل ۱- كلياتي در مورد اورانيوم

 

۱-۱- مقدمه عناصر راديواكتيو

 

عناصري در طبيعت موجود مي باشند كه داراي هستة سنگين هسته و با صدور اشعه‌هاي a و b و گاما به عناصر سبكتر تبديل مي شوند، اين عمل را فروپاشي مي‌گويند. اشتعه a از جنس هليم دو بار مثبت (He۲+) مي‌باشد. اشعه b، الكترون با بار منفي و داراي انرژي جنبشي مي‌باشد و اشعه g كه از هسته اتم تابش مي‌شود.

 

عناصر راديواكتيو در طبيعت گوناگونند ولي عناصري كه مورد توجه است اورانيوم، توريم و پتاسيم است كه به شرحشان مي پردازيم:

 

 1. اورانيوم ۲۳۸: اين ايزوتوپ اورانيوم با داشتن عدد اتمي n 92 يكي از ايزوتوپهاي فلز اورانيوم (۲۳۸، ۲۳۵ و ۲۳۴) مي‌باشد كه تقريباً ۹۹% اورانيوم موجود در طبيعت را تشكيل مي‌دهد. اين ايزوتوپ اورانيوم نيمه عمري در حدود ۵/۴ ميليارد سال دارد كه مقدار آن در پوستة جامد زمين ppm 4-2 مي‌باشد.
 2. توريم ۲۳۲: توريم ۲۳۲، عدد اتمي ۹۰ دارد و يكي از سه ايزوتوپ عنصر توريم (۲۳۲، ۲۳۰ و ۲۲۸) مي‌باشد كه نيمه عمري حدود ۱۱ميليارد سال دارد و مقدار آن ppm 12-10 در لاية جامد زمين است.
 3. پتاسيم ۴۰ : داراي عدد اتمي ۹۹ مي‌باشد كه تنها ايزوتوپ راديواكتيو عنصر پتاسيم مي‌باشد كه نيمه عمري در حدود ۳/۱ ميليارد سال دارد مقدار آن در پوستة جامد زمين ۲% است. عناصر مهم توليدكننده g در طبيعت سه عنصر بالا هستند.  (۱)

 

۱-۱- زمين شناسي اورانيوم

 

كاني سازي اورانيوم در سنگهاي توني پيروكلاستيك و يا به عبارت ديگر توفهاي بازيك تشكيل شده است. كه اين نوع توفهاي بازيك در حاشيه توده هاي گرانيتي كه متأثر از اين توده شيب دار شده است قرار گرفته است.

 

كاني سازي  اورانيوم در امتداد شيب طبقات لاية پيروكلاستيك قرار داشته و شيب كاني سازي از شيب طبقات پيروي مي‌كند. (۱)

 

۱-۲- كانيها و كانسارهاي اورانيوم

 

كانيهاي اوليه اورانيوم عبارتند از اورانينيت، پيچ بلاند، دايويديت، برايزيت و از كانيهاي ثانوية اورانيوم مي‌توان زيپيت را نام برد.

 

بيش از هشتاد سنگ معدني شناخته شده وجود دارد كه داراي مقادير قابلي اورانيوم هستند ولي فقط كمتر از دوازده تاي آنها در زمين فراوانند.

 

از مهمترين كانه هاي اورانيوم اورانيت است كه تركيبي از بي اكسيد اورانيوم (O۲) و تري اكسيد اورانيوم (O۳) است و به شكل گرد سياه است اين كانه در نهشت هاي عميق يافت مي‌شود. كانه هاي ديگر عبارتند از كارنوليت به رنگ زرد روشن كه در آن اورانيوم با پتاسيم و آناديم تركيب شده است.

 

توربرنيت كه بلور خاكستري رنگ فسفات اورانيوم و مس است. (۱)

 

۱-۴- روشهاي اكتشاف كانسازهاي اورانيوم

 

براي اكتشاف كانسارهاي اورانيوم دو روش وجود دارد يكي روش راديواكتيو است كه اساس اين روش بر خاصيت راديواكتيويته اجسام استوار است كه تمامي اكتشافات در روي زمين صورت مي‌گيرد.

 

روش ديگر ژئوفيزيك هوابردي است كه متداولترين روشهاي ژئوفيزيك هوابردي يكي روش مغناطيسي و ديگري روش راديواكتيو است كه بوسيلة هواپيمان صورت مي‌گيرد.

 

عمليات اسپكترومتري مواد راديواكتيو مغناطيسي سنجي هوائي در حدود ۰۰۰/۶۰۰ كيلومترمربع از مساحت ايران در شرق و شمالغرب توسط شركتهاي استرايائي و فرانسوي و آلماني انجام گرفته است و مورد پوشش پروژه اكتشافات هوائي قرار گرفته است كه اطلاعات بدست آمده بصورت نقشه هاي ايزوراديومتري و پروفيل مسير پرواز در مقياسهاي ۱ :۲۵۰۰۰۰ و ۱:۵۰۰۰۰ به سازمان انرژي اتمي ايران تحويل داده شده است و با استفاده از امكانات روز سخت افزاري و نرم افزاري مورد تعبير و تفسير و نهايتاً استفاده در كاوش مواد راديواكتيو خصوصاً اورانيوم قرار گرفته است. (۲)

 

۱-۵- اورانيوم منبع انرژي

 

نقش اورانيوم در تأمين نياز انرژي جهان بسيار عظيم است و گسترش نيروگاههاي هسته اي زماني قابل توجيه است كه اورانيوم و سوختهاي شكافي ديگر بتوانند سهم بسزائي در تأمين انرژي جهان در دهه هاي آينده داشته باشند.

 

اورانيوم به شكل مخلوطي از اكسيدهائي كه فرمول تقريبي آنها u۳o۸ است و سيلاً‌در پوستة زمين يافت مي‌شوند. (۳)

 

۱-۶- بزرگترين ذخاير اورانيوم

 

بزرگترين ذخاير كشورهاي غيركمونيستي در كانادا، استراليا، آفريقاي جنوبي و ايالات متحدة آمريكا قرار دارند. غني ترين سنگ معدنهاي اورانيوم حاوي ۰۵/۰ تا ۲/۰ درصد u۳o۸ هستند و آنهائي كه در حال حاضر مورد بهره برداري قرار مي گيرند اورانيومي ارزاني با قيمت كيلوئي ۸۰ دلار توليد مي‌كنند اين سنگ معدنها مي توانند مصرف فعلي جهان را كه ۴۱۰۰۰ تن در سال است حداقل به مدت ۴۰ سال تأمين كنند.

 

از آن پس سنگ معدنهاي خيلي كم غناتر درون كه اينها و سنگواره هاي رسي شامل ۰۱/۰ درصد u۳o۸ هستند كه بايد استخراج شوند و در آن صورت قيمت اورانيوم به صورت خيلي بالا خواهد بود. (۳)

 

۱-۷- انواع ذخاير اورانيوم

 

منابع اورانيوم برحسب قيمت توليد (دلار بر كيلوگرم ۴) و ميزان اطمينان از اطلاعات پيرامون دسته بندي مي‌شوند.

 

منابع بالنسبه مطئن (RAR)  آن دسته از ذخائر كه استخراج آن با فناوريهاي معتبر ممكن باشد.

 

منابع تخميني ديگر (EAR) به منابعي گفته مي‌شود كه انتظار مي رود با توسعه منابع موجود ۲ بررسي مناقي كه اكتشاف به طور كامل انجام نشده قابل استحصال باشد.

 

بالاخره منابع نظري (SR) به ذخايري از سنگهاي معدني اورانيوم گفته مي‌شود كه مبناي برونيابي و مدارك غيرمستقيم وجودشان متصور است.

 

جدول ۱-۱- منابع اورانيوم (۳)

 

قيمت توليد

ميليون تن اورانيوم


RAR

EAR-1

EAR-2

SR

 

۱-۸- فرآوري سوخت هسته اي

 

۱-۸-۱- چرخة سوخت هسته اي

 

روشي كه اورانيوم در راكتورهاي هسته اي به مصرف مي‌رسد احتمالا باز – مصرف مي‌رسد شامل يك رشته فرآيندهائي است كه خيلي پيچيده تر از زغال سنگ و نفت در نيروگاههاي غيرهسته اي است.

 

چرخة سوخت هسته اي را مي‌توان به شكل ۱-۱ مشاهده كرد. مراحل اين چرخه عبارتند از:

 

 1. استخراج سنگ معدن اورانيوم متعاقباً خرد كردن آن ، جدا سازي و فرآوري براي توليد اكسيد اورانيوم، u۳o۸ موسوم به كيك زرد.
 2. انتقال كيك زرد به كارخاانه توليد ميله هاي سوخت.
 3. فرآوري شيميائي كيك زرد، غني سازي و ساخت ميله هاي سوخت.
 4. انتقال ميله هاي سوخت به نيروگاههاي هسته اي
 5. انبار كردن و كاربرد سوخت در راكتور (۱ تا ۳ سال) پس از آن تعويض يا انباركردن سوخت مصرف شده براي چند ماه
 6. انتقال سوخت مصرف شدة شديداً پرتوزا از نيروگاه به كارخانه فرآوري
 7. باز – فرآوري و جداسازي سوخت مصرف شده به سه مؤلفه اورانيوم غني شده، پلوتونيوم و فرآورده هاي ديگر.
 8. انباركردن فرآوردهاي شكافت به صورت مايع در كارخانه باز فرآوري براي چند سال
 9. انباركردن اورانيوم تهي شده و پلوتونيوم و مصرف دوبارة اين مواد در كارخانه ميله هاي سوخت براي باز مصرف در راكتورها

 

۱۰. انبار كردن و در نهايت دور ريختن سوخت مصرف شده بدون فرآوري (۳)

 

 

 

 

 

شكل ۱-۱- چرخة سوخت هسته اي (۳)

 

۱-۸-۲- استخراج اورانيوم

 

اورانيوم به صورت ذخائر اندك به صورت گسترده اي در سطح زمين وجود دارد. در جهان غرب منابع اصلي اورانيوم در كشورهاي ايالات متحدة آمريكا، كانادا، استراليا، آفريقاي جنوبي، نيجر و فرانسه قرار دارد.

 

با وجودي كه صخره هاي محتوي اورانيوم داراي درصد بسيار كمي از خود اورانيوم هستند اما ممكن است تصور شود كه استخراج اورانيوم به دليل طبيعت پرتوزاي ماده خطرناك است.

 

خطر پرتوزائي فقط در معادن زيرزميني كه فاقد هواكش كافي است قابل ملاحظه است. زيرا در آن صورت گاز پرتوزاي را دون جمع مي‌شود و خطراتي كه بعداً گفته مي‌شود كاركنان و كارگران را تهديد مي‌كند.

 

در معادن سطحي خر پرتوزائي نيست بلكه خطر گرد و غبار حاصل از منفجركردن، خرد كردن و شكست قطعات بزرگ صخره است

 

در سالهاي نخستين استخراج اورانيوم بيماري و مرگ و مير زيادي در بين كارگران معادن اورانيوم ديده مي‌شود اما امروزه با احتياطهاي لازم و ايمني هاي لازم اين خطرات وجود ندارد. (۳)

 

۱-۸-۳- حمل و نقل اورانيوم

 

در چرخة سوخت هسته اي در سه نقطه است كه اورانيوم و احتمالاً پلوتونيوم بايد مسافت زيادي را طي كند اول كيك زرد از معدن به كارخانه سوخت منتقل شود و در يك مرحله بعد اورانيوم خالص يا uo۲ از كارخانه به نيروگاههاي هسته اي ارسال شودو.

 

خطر خاصي در اين عمليات وجود ندارد مگر اهميت سوق الجيشي اورانيوم و پلوتونيوم به عنوان سلاحهاي هسته اي. بنابراين اين خطر است كه تروريستها و راهزنها يا عوامل دولتهاي غيرمسئول اورانيوم و پلوتونيوم را در حين حمل و نقل دزديده و به مقاصد خود به كار گيرند.

 

براي جلوگيري از دزديده شدن سوخت در راه رسيدن به نيروگاهها با يك پرتودهي مختصر آن را پرتوزا كرده و سر و كار با آن را خطرناك مي سازد ولي اين عمل به كاركناني كه سوخت را حمل مي‌كنند خطر مي رساند در آينده روشهاي ديگر ابداع خواهد شد. (۳)

 

۱-۹- فرآوري شيميائي كيك زرد

 

كيك زرد سنگ معدن تخليص شدة اورانيوم است (u۳o۸) براي راكتورهائي كه سوخت دي اكسيداورانيوم غني شده، uo۲ مصرف مي‌كنند (اغلب نيروگاههاي اطراف جهان). مرحله بعد تبديل u۳o۸ به هگزافلوريداورانيوم uF۶ است.

 

uF۶ يك تركيب گازي است و مي‌توان آن را در كارخانه هاي غني سازي از نوع پخشي (ديفوزيوني) يا مركز ـ گريزي استفاده كرد. تبديل u۳o۸ به uF۶ چند مرحله دارد:

 

الف) حل كردن كيك زرد در مخلوطي از اسيدنيتريك و اسيدسولفوريك.

 

ب) توليد نيترات اورانيل خالص در شكل محلول آبگون به كمك حلال دي اتيل اتر.

 

ج) افزودن آمويناك براي ايجاد رسوبات دي اورانات آمونيوم (ADU)

 

د) تكليس (خشك كردن به كمك گرما) ADC و احياي آن توسط هيدروژن و توليد uo۲

 

هـ) تبديل uo۲ به uF۴ به كمك اسيدفلوريدريك (HF)

 

و) تبديل uF۴ به uF۶ در اثر تركيب آن با فلور پس از غني سازي هگزافلوريد اورانيوم را با آب و هيدروژن تركيب و آن را دوباره به uo۲ تبديل مي‌كنند. (۳)

 

۱-۱۰- غني سازي اورانيوم

 

فرآيند غني سازي اورانيوم شامل جداسازي نسبي ۲۳۵u و ۲۳۸u تا غلظت ۲۳۵u در محلول بيش از غلظت آن در اورانيوم مي‌شود

 

در مقياس تجاري دو فرآيند براي غني سازي اورانيوم وجود دارد. در هر دوي اين فرايندها اورانيوم طبيعي به تركيب گازي هگزافلوريداورانيوم (uF۶) تبديل مي‌شوند و ايزوتوپ طبيعي اورانيوم دو گاز توليد مي‌كند كه جرم مولكولي آنها كمي باهم فرق دارد، ۲۳۸ uF۶ كمي سنگين تر از ۲۳۵ uF۶ است.

 

در فرآيند پخش گازي هگزافلوريد اورانيوم را وامي دارند تا در اثر اختلاف فشار دو سوي غشا از يك رشته غشاهاي متخلخل نفوذ كند. گاز سبك تر ۲۳۵ uF۶ با سرعت اندكي بيشتر از گاز سنگين تر ۲۳۸ uF۶ نفوذ مي كند و در نتيجه در گاز عبور كرده از غشا غني شدگي اندكي اختلاف وجود دارد. مقدار غني شدگي در يك تك غشاء خيلي كم است و براي دستيابي به غني شدگي قابل ملاحظه مراحل بسياري لازم است.

 

فرآيند مركز – گريز شامل كاربست دستگاههاي مركز گريز (سانتريفيوژ) سريع براي جداسازي ۲۳۵ uF۶ از ۲۳۸ uF۶  است.

 

هگزافلوريد اورانيوم را وارد مركز گريز مي‌كنند و در سرعتهاي دوراني خيلي بالاي اين ماشينها، مولكولهاي ۲۳۸ uF۶ در نزديك محيط مركز گريز تراكم بيشتري نسبت به ناحيه خارجي دارند و مولكولهاي ۲۳۸ uF۶ در ناحيه خارجي تراكم بيشتري نسبت به ناحية نزديك محور دارند.

 

به اين ترتيب گازي كه از نزديك محور دستگاه گرفته مي شود از نظر مقدار ۲۳۸ u غني است و گازي كه از ناحية محيطي دستگاه گرفته مي‌شود از نظر ۲۳۸ u فقير است. بار ديگر براي رسيدن به غني شدگي مناسب مراحل زيادي لازم است.

 

در هر دو اين روشها مقدار زيادي انرژي لازم است در يكي براي پمپ كردن از مراحل بسيار زياد و در ديگري براي راندن دستگاههاي گريز از مركز.

 

مقدار انرژي لازم براي فرآيند مركز گريز يك مهم فرآيند پخش است و اكنون فرآيند مركز – گريز روش غني سازي است.

 

فرآيند سوم غني سازي اورانيوم شامل كاربردهاي پرتوهاي ليزري براي برانگيختن گزينش اتمهاي ۲۳۸ u (در حالت گازي) به حالت پوينده و سپس جمع آوري آنها در يك ميدان الكتريكي است. اين فرآيند جداسازي ليزري ايزوتوپ هاي بخار اتمي[۱] در ايالات متحده آمريكا در حال گسترش است. (۳)

 فهرست مطالب

 

عنوان                                                                            صفحه

 

مقدمه و تشكر…………………………………………………………………………………………..

 

فصل اول ـ كلياتي در مورد اورانيوم …………………………………………………………….  

 

۱-۱-      مقدمه – عناصر راديواكتيو ……………………………………………………………….

 

۱-۲-      زمين شناسي اورانيوم………………………………………………………………………

 

۱-۳-      كانيها و كانسارهاي اورانيوم……………………………………………………………..

 

۱-۴-      روش اكتشاف كانسارهاي اورانيوم…………………………………………………….

 

۱-۵-      اورانيوم منبع انرژي…………………………………………………………………………

 

۱-۶-      بزرگترين ذخائر اورانيوم………………………………………………………………….

 

۱-۷-      انواع ذخائر اورانيوم…………………………………………………………………………

 

۱-۸-      فرآوري سوخت هسته اي………………………………………………………………..

 

      ۱-۸-۱- چرخة سوخته هسته اي……………………………………………………………….

 

     ۱-۸-۲- استخراج اورانيوم………………………………………………………………………..

 

     ۱-۸-۳ – حمل و نقل اورانيوم…………………………………………………………………..

 

۱-۹-      فرآوري شيميائي كيك زرد………………………………………………………………

 

۱-۱۰-  غني سازي اورانيوم…………………………………………………………………………

 

۱-۱۱-  قيمت اورانيوم غني شده …………………………………………………………………

 

عنوان                                                                            صفحه

 

۱-۱۲-  راكتور سازمان انرژي اتمي ………………………………………………………………  

 

۱-۱۲-۱- مواد موردنياز راكتور……………………………………………………………………

 

۱-۱۳-  خطرات ناشي از تابش اشعه ها بر محيط زيست و جانداران………………….

 

۱-۱۳-۱- فيزيك بهداشت………………………………………………………………………….

 

۱-۱۴-  دور ريختن زباله هاي اورانيومي………………………………………………………..

 

۱-۱۴-۱- پسمانداري………………………………………………………………………………..

 

۱-۱۵-  اساسنامه سازمان انرژي اتمي…………………………………………………………….

 

۱-۱۶-  تحصيلات رسمي در سازمان…………………………………………………………….

 


 

[۱] . AVLIS

قيمت فايل فقط ۹,۰۰۰ تومان

خريد

برچسب ها : گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان , گزارش كارآموزي , منطقة اكتشافي , مواد راديواكتيو ناريگان , گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي , منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان , گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان , پروژه , پژوهش , مقاله , جزوه , تحقيق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقيق

دانلود پروژه و مقاله

منبع + ادامه مطلب
:

اين پست با نرم افزار بصورت اتوماتيک فرستاده شده است

براي خريد ايميل بفرستيد :
h16hossein@gmail.com

.

===

گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان
گزارش,كارآموزي,منطقة,اكتشافي,مواد,راديواكتيو,ناريگان
گزارش ,كارآموزي ,منطقة ,اكتشافي ,مواد ,راديواكتيو ,ناريگان
گزارش, كارآموزي, منطقة, اكتشافي, مواد, راديواكتيو, ناريگان
گزارش , كارآموزي , منطقة , اكتشافي , مواد , راديواكتيو , ناريگان
گزارش + كارآموزي + منطقة + اكتشافي + مواد + راديواكتيو + ناريگان
گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگانگزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان,گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان,گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان,گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان + گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان,گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان | گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان,گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان ,گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان,گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان,گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان,گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان,گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان, گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان,گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان,گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان,گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان,گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان,گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان,

گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان

گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان

گزارش كارآموزي منطقة اكتشافي مواد راديواكتيو ناريگان

برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاه شما در مورد این مطلب