اين پنجره صرفا براي تامين منابع مالي وبلاگ ايجاد شده است !

با کليک روي دکمه × یا دکمه بستن آنرا ببنديد

به وبلاگ من خوش آمديد


آخرین مطالب سايت

آخرین مطالب سایت

10 بازدید ۴ام مهر ۱۳۹۵ hossein دسته‌بندی نشده بدون نظر

خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!

خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!

خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!

خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!

خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!

 

 

 

ارتباط با خانواده همسر

سعي کنيم رابطه خوبي با خانواده همسرمان داشته باشيم‎

 

شناخت خانواده همسر فقط دانستن نام و نام خانوادگي و تعداد اعضاي خانواده و ميزان درآمد و تحصيلاتشان نيست. اين شناخت ها مي تواند به شما کمک کند تا بدانيد چگونه با آن ها ارتباط داشته باشيد تا با حداقل اختلاف رو به رو شويد.

همه ما با ورود به زندگي شخص ديگري به نام همسر، خواهي نخواهي با جنبه هاي ديگري از وجود طرف مقابل خود و شکل جديدي از زندگي آشنا مي شويم. درواقع وقتي کسي را به اين عنوان مي پذيريم، نوع ارتباطمان با آن فرد ديگر مانند قبل نيست؛ هنگامي که عروس يا داماد خانواده اي مي شويم، نوع ارتباطمان هم عوض مي شود جنبه رسمي به خود مي گيرد؛ زيرا علاوه بر طرف مقابل بايد به خانواده او هم توجه داشته باشيم.

پس بهترين کار اين است که با توجه به شناختي که از يکديگر پيدا مي کنيم، رفتار مناسبي با بافت خانوادگي آن ها هم انتخاب کنيم ؛ اما به هر دليلي نتوانيم ارتباط خوبي با خانواده همسرمان برقرار کنيم، بايد منتظر باشيم که سايه اين ارتباط غلط وارد زندگي زناشويي ما شود و بدين ترتيب فضاي آن را تيره و تار و ناامن بکند، اما بيشتر اين قبيل مشکلات ناشي از برداشت هاي اشتباهي است که ما معمولا از اين گونه روابط داريم.

شما از پسرتان دور نشده ايد!
يکي از برداشت هاي اشتباهي که بسياري از خانواده ها مرتکب مي شوند اين است که فکر مي کنند با ورود عروس به خانواده شان پسرشان ديگر مانند قبل با آن ها مهربان نيست و توجهش به آن ها کمتر شده است. راهکار اصلي براي مواجه با اين نگرش ها اين است که توجه داشته باشيم همان گونه که خود ما روزي از پدر و مادرمان جدا شديم و تشکيل خانواده داديم، فرزندانمان نيز چنين حقي دارند و بالاخره بايد روزي از ما جدا شوند؛ پس چه بهتر که بتوانند در کنار کسي زندگي کنند که علاقه بينشان وجود دارد.

در خانواده همسر غريبه نمانيد
متاسفانه بعضي افراد با اين ديد وارد خانواده همسر خود مي شوند که در کنار آن ها هميشه يک غريبه محسوب مي شوند و نمي توانند نظرشان را جلب کنند؛ البته اينکه ما ابتدا به عنوان غريبه وارد خانواده همسرمان مي شويم، امري طبيعي است، ولي ادامه ارتباط به خودمان مربوط مي شود که بخواهيم هميشه غريبه باقي بمانيم يا خير! اگر سعي کنيم رابطه خوبي با خانواده همسرمان داشته باشيم، قطعا زندگي زناشويي مان نيز آرامش بيشتري خواهدداشت.

نگرش را ۳۶۰ درجه بچرخانيد
با توجه به اينکه همه ما تجارب و پيشينه ذهني از نوع ارتباط بين زوج ها و خانواده هايشان داريم، بايد بتوانيم بدون هيچ پيش داوري، ارتباطمان را آغاز کنيم. فراموش نکنيم. در پيش گرفتن چنين روشي، قبل از هر چيز به نفع خودمان خواهدبود. اگر مي خواهيم همسرمان به خانواده ما احترام بگذارد، قطعا بايد خودمان هم رفتار محترمانه اي با خانواده او داشته باشيم.

*چه کار کنيم؟
ما قبل از ورود به ارتباط زناشويي بايد يک سري اصول را رعايت کنيم؛ از جمله حفظ احترام متقابل، رعايت حدود شخصي؛ عدم افراط و تفريط يعني بيش از حد صميمي يا غيرصميمي رفتار کردن، رعايت ادب و نگه داشتن حرمت بزرگ ترها و…؛ ولي رعايت اين موارد در ارتباط هاي مهمي مثل ارتباط با خانواده همسر بسيار مهم است؛ زيرا معمولا هر رابطه اي با رعايت نکردن اين موارد دچار مشکل مي شود و موفقيت آميز نخواهد بود. ما سعي کرديم در ادامه مواردي را به شما بگوييم تا اين ارتباط را لذت بخش تر کند. 

 

ارتباط با خانواده همسر

شخصيت تمام اعضاي خانواده همسرتان را بشناسيد‎

 

* قوانين خانواده همسرتان را بشناسيد
شما بايد بدانيد که نوع رابطه اي که برخانواده همسرتان حاکم است کدام است. نوع رابطه را مي توانيد از مرزهايي که بين اعضاي خانواده همسرتان وجود دارد، متوجه شويد.

غير از اين بايد بدانيد چه کسي حرف آخر را در آن خانواده مي زند. سعي کنيد قوانين آن خانواده را بدانيد. شخصيت تمام اعضاي خانواده همسرتان را بشناسيد. اين شناخت ها مي تواند به شما کمک کند تا بدانيد چگونه با آن ها ارتباط داشته باشيد تا با حداقل اختلاف رو به رو شويد.

* احترام فراموش نشود
بيشترين چيزي که خانواده همسرتان از شما مي خواهند، احترام است. البته احترام گذاشتن اصلا به معناي منفعل بودن و غلام حلقه به گوش بودن نيست، اما کافي است که شما گاهي خودتان را جاي پدر يا مادر همسرتان بگذاريد، کساني که در درجه اول از يک يا دو نسل قبل از شما هستند. بنابراين ديدشان به دنيا جور ديگري است. علاوه بر آن يکي از اعضاي خانواده شان حالا با شما زندگي مي کند و بنابراين خودشان را هنوز مسئول مي دانند و تلاش مي کنند راهکارهايي را پيشنهاد دهند که زندگي شما را بهترکند.

* جنبه هاي منفي شان را فقط نبينيد
همه آدم ها هم جنبه اي مثبت دارند و هم جنبه هاي منفي. اين ما هستيم که انتخاب مي کنيم به جنبه ها و ويژگي هاي منفي آن ها فکر کنيم يا مثبت. سعي کنيد زماني را براي يک ارتباط دوستانه و شاد با والدين همسرتان در نظر بگيريد. در مورد جنبه هاي مثبت والدين همسرتان فکر کنيد و گاهي آن ها را به همسرتان بگوييد.

* اطلاعات خصوصي تان را حفظ کنيد
در شيوه صحبت کردن و رفتار شما در عين احترام بايد اين نکته وجود داشته باشد که حتما اطلاعات زندگي خصوصي تان را حفظ کنيد و تا آنجا که امکان دارد، اجازه سرک کشيدن ديگران در مسايلي که فقط مختص شما و همسرتان است را ندهيد. اين نکته را بايد حتي در مورد خانواده خودتان در نظر بگيريد.

*از مشکلات نترسيد!
بسياري از زوج ها با بروز ساده ترين مشکلات با خانواده همسرشان فکر مي کنند ديگر دوست داشتني نيستند و به همين دليل نااميد مي شوند. توجه داشته باشيد اين خيلي طبيعي است که با توجه به اختلاف سليقه، آداب و رسوم و نوع نگاه و برداشت خانواده ها نسبت به مسائل مختلف، گاهي اختلافاتي هم بينشان به وجود بيايد؛ همان گونه که گاهي در همين خصوص، مشکلاتي با خانواده خودمان هم داريم؛ بنابراين بهترين راهکار اين است که اين گونه مشکلات را بيش از حد جدي نگيريم.

جديدترين هاي اينترنت

منبع + ادامه مطلب :

خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!

.

===

خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!
خانواده,همسر،,خانواده,اصلي,شماست؟!
خانواده ,همسر، ,خانواده ,اصلي ,شماست؟!
خانواده, همسر،, خانواده, اصلي, شماست؟!
خانواده , همسر، , خانواده , اصلي , شماست؟!
خانواده + همسر، + خانواده + اصلي + شماست؟!
خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!,خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!,خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!,خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟! + خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!,خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟! | خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!,خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟! ,خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!,خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!,خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!,خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!,خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!, خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!,خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!,خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!,خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!,خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!,خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!,

خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!

خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!

خانواده همسر، خانواده اصلي شماست؟!

برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاه شما در مورد این مطلب