اين پنجره صرفا براي تامين منابع مالي وبلاگ ايجاد شده است !

با کليک روي دکمه × یا دکمه بستن آنرا ببنديد

به وبلاگ من خوش آمديد


آخرین مطالب سايت

آخرین مطالب سایت

11 بازدید ۴ام مهر ۱۳۹۵ hossein دسته‌بندی نشده بدون نظر

آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟

آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟

آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟

آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟

آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟

 

 

رسيدن به تفاهم در زندگي

ازدواجي که با عشق و تفاهم متقابل شروع مي‌شود، تقريباً قابل‌پيش‌بيني است‎

 

آيا تفاهم اخلاقي که در ابتداي رابطه متوجه آن مي‌شويد يک ازدواج بادوام و موفق را تضمين مي‌کند؟ با آمار پنجاه-پنجاه ازدواج‌ها که نيمي از آنها موفق شده و نيمي ديگر به طلاق منجر مي‌شود، قابل درک است که خيلي افراد دوست داشته باشند بدانند که ارتباط آنها به کداميک از اين دو راه منجر خواهد شد. اگر ازدواج دومتان باشد، احتمال موفق شدن حتي پايين‌تر هم مي‌آيد.

البته يک خبر خوب براي زوج‌ها داريم، حتي براي زوج‌هايي که براي بار دوم است که ازدواج کرده‌اند. خبر اين است که نتيجه ازدواجي که با عشق و تفاهم متقابل شروع مي‌شود، تقريباً قابل‌پيش‌بيني است. و مهمتر اينکه، موفقيت ازدواج به عواملي بستگي دارد که کنترل آن در دست خودتان است.

بيشتر زوج‌ها ازدواجشان را با احساسي بسيار خوب شروع مي‌کنند. در يک تحقيق جديد که توسط جاستين لاونر و توماس برادبري انجام گرفت، بر روي عوامل خطرزايي کار شد که بتواند در ابتداي ازدواج‌ها موفقيت رابطه را تعيين کند. اينکه چه روابطي به ازدواج‌هايي موفق و بادوام منجر مي‌شوند و کدام به مرور زمان به دليل عصبانيت، خيانت يا عوامل تخريب‌کننده ديگر، نابود مي‌شوند.

لاونرو برادبري ??? زوج را به مدت ?? سال پيگيري کردند. در چهار سال ابتداي ازدواج، همه زوج‌ها سطح بالايي از رضايت از ازدواجشان را گزارش دادند.

بعد از گذشت ?? سال، بعضي از زوج‌ها طلاق گرفتند. لاونر و برادبري به اطلاعاتي که از زوج‌ها در ابتداي ازدواجشان جمع‌آوري کرده بودند رجوع کردند تا ببينند آيا زوج‌هايي که طلاق گرفته‌اند از همان روزهاي اول با هم تفاوت داشته‌اند يا خير.

آنها متوجه شدند که براي هر دو دسته زوج‌هاي موفق و طلاق‌گرفته، هر دو طرف ميزان يکساني از رضايت را از رابطه‌شان گزارش کرده بودند، حتي در چهار سال ابتداي ازدواج.

آنچه تفاوت داشت اين بود که زوج‌هايي که بعداً طلاق گرفتند، حتي در سال اول ازدواجشان، تمايل بيشتري به ابراز احساسات منفي مثل عصبانيت داشته‌اند و از روش‌هاي ارتباطي انتقاد و متهم کردن همديگر استفاده مي‌کرده‌اند. اين يعني مهارت‌هاي همکاري آنها براي حفظ رابطه بي‌ثبات بوده است. آنها خيلي زود وارد مشاجره و دعوا با هم شده و در زمان بروز اختلافاتشان، خيلي زود از هم نااميد مي‌شده‌اند.

وقتي زن دوست دارد يک کار انجام دهد و مرد دوست دارد کار ديگري، هميشه بين زوج‌ها اختلاف خواهد افتاد. همه زو‌ج‌ها زمان‌هايي دچار اختلاف عقيده و نظر، نااميدي و ناراحتي مي‌شوند. تفاوت در حرف‌هايي است که زوج‌ها در چنين زمان‌هايي مي‌زنند و کارهايي که مي‌کنند. آيا از مهارت‌هاي ارتباطي خود براي حفظ همکاري استفاده مي‌کنند تا بتوانند درمورد آن مشکل با هم حرف بزنند و به يک راه‌حل منطقي و دوطرفه برسند؟ يا اينکه عصباني مي‌شوند و با خشونت و تهديد با هم صحبت مي‌کنند؟ يا شايد هم به کل از حرف زدن با هم فرار مي‌کنند و در آخر روز به روز از هم دورتر مي‌شوند و خيانت بين آنها پيش مي‌آيد؟

خوشبختانه همکاري مهارتي اکتسابي و قابل‌يادگيري است. زوج‌هايي که اين مهارت‌ها را براي حفظ روابط متقابل و تعاملي ياد مي‌گيرند، احتمال پابرجا ماندن ازدواجشان بسيار بيشتر است، درست مثل راننده‌هايي که قوانين و مهارت‌هاي رانندگي ايمن را ياد مي‌گيرند و دچار تصادفات رانندگي کمتري مي‌شوند.

جديدترين هاي اينترنت

منبع + ادامه مطلب :

آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟

.

===

آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟
آيا,تفاهم,اخلاقي,موفقيت,ازدواج,را,تضمين,مي‌کند؟
آيا ,تفاهم ,اخلاقي ,موفقيت ,ازدواج ,را ,تضمين ,مي‌کند؟
آيا, تفاهم, اخلاقي, موفقيت, ازدواج, را, تضمين, مي‌کند؟
آيا , تفاهم , اخلاقي , موفقيت , ازدواج , را , تضمين , مي‌کند؟
آيا + تفاهم + اخلاقي + موفقيت + ازدواج + را + تضمين + مي‌کند؟
آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟,آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟,آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟,آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟ + آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟,آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟ | آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟,آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟ ,آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟,آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟,آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟,آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟,آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟, آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟,آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟,آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟,آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟,آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟,آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟,

آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟

آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟

آيا تفاهم اخلاقي موفقيت ازدواج را تضمين مي‌کند؟

برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاه شما در مورد این مطلب