اين پنجره صرفا براي تامين منابع مالي وبلاگ ايجاد شده است !

با کليک روي دکمه × یا دکمه بستن آنرا ببنديد

به وبلاگ من خوش آمديد


آخرین مطالب سايت

آخرین مطالب سایت

95 بازدید ۲۴ام تیر ۱۳۹۵ admin دسته‌بندی نشده بدون نظر

آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵

آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵

آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵

آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل گفت: یکهزار و ۳۵۳ نفر در سیستان به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک حاکم بر منطقه راهی مراکز درمانی شدند.

علی اکبر نصیری اظهار داشت: این افراد به دلیل مشکلات تنفسی و قلبی از شب گذشته تا صبح امروز به مراکز درمانی زیر پوشش این دانشگاه مراجعه کردند.

این مسئول خاطرنشان کرد: هزار و ۳۲۳ نفر از مراجعه کنندگان به مراکز درمانی سیستان به دلیل شدت کم مشکلات تنفسی به صورت سرپایی درمان و مرخص شدند.

وی ادامه داد: همچنین ۳۰ نفر از مراجعه کنندگان به دلیل مشکلات تنفسی حاد در مراکز درمانی بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل خاطر نشان کرد: تمامی مراکز بهداشتی و درمانی منطقه سیستان از زمان بروز توفان گرد و خاک در منطقه در حال آماده باش کامل هستند تا به بیماران نیازمند خدمات مطلوب ارائه دهند.

استان سیستان و بلوچستان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستانهای شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل و شهرستانهای زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، چابهار و کنارک زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستانهای ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارد.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان نیز گفت: وزش باد همراه با گرد و غبار میزان غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان (زابل، هیرمند، زهک، نیمروز و هامون) را در شبانه روز گذشته به ۶۰ برابر حدمجاز و ۲۲ برابر حد بحرانی رساند.

علی ملاشاهی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا حد مجاز و استاندارد ذرات معلق در هوا را ۱۵۰ میکرو گرم بر متر مکعب عنوان کرد و اظهار داشت: غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان در این مدت به ۹ هزار و ۲۶۳ میکرو گرم بر متر مکعب گزارش شد.

وی سرعت وزش باد در سیستان را در این مدت ۹۴ کیلومتر بر ساعت ذکر کرد و افزود: این وضعیت تا اوایل هفته آینده در منطقه تداوم دارد به طوری که سرعت وزش باد به حدود ۱۰۵ کیلومتر بر ساعت نیز می رسد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ادارات و سازمان های دولتی منطقه سیستان به علت وزش باد و بروز پدیده ی گرد و غبار و آلودگی هوا تا ۶۰ برابر حد استاندارد امروز /پنجشنبه/ نیز تعطیل شد.

ادارات سیستان دیروز نیز تعطیل بود.

بادهای موسمی ۱۲۰ روزه از زمان شکل گیری سیستان در شمال استان با این منطقه همزاد بوده و هر سال با آغاز آن در اوایل تابستان مردم منطقه شاهد گرد و غبار و آلودگی هوا بعضا تا چند برابر حد استاندارد نیز هستند.

سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.

منبع:ایرنا

برچسب ها آخرین خبر از توفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان , توفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان , خبر توفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان ۲۴ تیر ۹۵ , آخرین خبر از تعداد آسیب دیدگان توفان گرد و خاک در سیستان و بلوچستان , ۱۵۳۵ نفر در مراکز درمانی توفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان , گرد و خاک در سیستان و بلوچستان , خبر سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵ توفان , سیستان و بلوچستان , توفان گرد و خاک سیستان و بلوچستان ,

 

 

 

 

 

 

 

 آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵,آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵,آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵,آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵ + آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵,آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵ | آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵,آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵ ,آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵,آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵,آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵,آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵,آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵, آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵,آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵,آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵,آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵,آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵,آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵,

آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵

آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵

آخرین خبر از طوفان و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان امروز ۲۴ تیر ۹۵

برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاه شما در مورد این مطلب