اين پنجره صرفا براي تامين منابع مالي وبلاگ ايجاد شده است !

با کليک روي دکمه × یا دکمه بستن آنرا ببنديد

به وبلاگ من خوش آمديد


آخرین مطالب سايت

آخرین مطالب سایت

7 بازدید ۱۹ام خرداد ۱۳۹۵ admin دسته‌بندی نشده دیدگاه‌ها برای بسته هستند…تنها نقص من حاشیه رفتن بود و بس


کودکیم ، نوجوانیم و حالم در خوانده ای کاملا معمولی که در خانه شان هیچ وقت کتابخوانه ای نداشت متولد و رشد پیدا کرد، نوجوانی که بر خلاف جهت خانواده که زندگی معمولی داشتن و بیشتر درگیر دخل و خرج زندگیشان و معاشرت های معمولی اجتماعی بودن گذشت ، نمی دانم راه و روش زندگیم از کجا شکل گرفت که نتوانستم جهت رفتارهای اعضای خانواده پیش بروم و از بچگی به کتاب و مطالعه خیلی جدی و دوست داشتنی گرایش پیدا کردم و همین باعث شد که تفکراتم مستقل تر و متفاوت تر پیش برود و نیمچه هنری که به شکل ذاتی در من از دوران نوجوانی و قبل تر در من شکل گرفت و تا حالا ادامه پیدا کرد .. .
این تفاوت های فرهنگی و اجتماعی خانواده ها را آدم تا دوران دبیرستان به خوبی درک نمی کند ، اما وای به بعدهایشّ.. .
اینکه مثلا دوست داشتم پدر و مادری معلم داشته باشم با خواهر و برادری که در هنر سر رشته ای داشته باشند ، یا اصلن در موضوعات مشترکی هم سو باشیم ،شد یه درد که نمی توانستم نه آن را تغیر بدهم نه در آن سهمی داشته باشم ، و چنان گاهی در آن غرق می شدم و برایم مهم می شد ، که می خواستم برای همیشه خوانواده را ترک کنم و زندگی جدایی داشته باشم ،گاهی در دفتر انشا در صفحات باقی مانده آن برای خودم موضوع انشا طرح می کردم و در مورد آن می نوشتم ، یک بار موضوع آن را : “اگر می توانستیم اسم واعضای خوانواده خود را از موقع تولد انتخاب کنیم ؟”
عین تمام بچه ها ، باید تمام چارچوب های اجتماعی و عرف را رعایت می کردم و بدون هیچ چون و چرای و با احترام تسلیم می شدم و باید می نوشتم من پدر و مادرم را دوست دارم ، خانواده ام را دوست دارم ، و باید قدر دان باشم از خدا ، نامم را چون پدر و مادرم انتخاب کردن دوست دارم و و و های دیگری… .
اینکه از دوران تولد بسیاری از ‘بایدها’ را در ما شکل می دهند و حق انتخاب یا تقابلی با آن ها نداریم ، همچون خدا ، پدر و مادر ، دین و.. و حق هیچ گونه تفکر دیگری نداریم جز اینکه بپزیریم به خوب بودنشان!به کنار. ..

اما از جای این تفاوت های نوع زندگی خانواده ها بیشتر نمایان می شود ، هنگامی که کسانی از غیر به عنوان شخص ثالث ها می خواهند وارد زندگی و این خوانواده شوند و برایت بسیار ارزشمند هستند و میخواهی همه چی تمام باشی ، گاهی تو را از حرکت باز می دارد ، اعتماد به نفس را کاهش می دهد ، احساس ضعف می کنی …با اینکه در آن نقشی نداری اما تا پذیرفتن یا نپذیرفتن شخص ثالث درد زیادی تمام فکر آدم را میخورد همچون خاری بر سر گلو .. .که یا باید آن رو بیرون راند یا آن را هضم کرد.
یاد هفت سال پیش خودم افتادم که در چنین شرایطی بودم ، وقتی خوانواده دنیا را که از نگاهم و برداشتم با سواد بالاتر و فرهنگ متفاوت تری در کنار خانواده خودم که آنطور که خودم می خواستم نبودن، کنار هم قرار می دادم و نگران نگرشی که خوانواده دنیا از من پیدا می کنند،اینکه چه می شود و چه اتفاقی می افتد ، آنموقع ها شده بود عذاب جانم ، ساکت شده بودم ، و برای پا پیش گذاشتن جسارتم را کمتر می کرد.

حالا ها زمان زیادی گذشته است از آن زمانی که موضوع انشا را مطرح کرده بودم ، حالا عمیق تر به موضوع نگاه می کنم و بیشتر یاد می کنم و درک می کنم این جمله معروف بیل گیتس را: “اگر فقیر به دنیا آمده‌اید، این اشتباه شما نیست اما اگر فقیر بمیرید، این اشتباه شماست.. .”

می تواند این فقر ، فقر مالی باشد ، اخلاقی باشد ، فقر فرهنگی باشد ، یا هر مسله ای که بشود آن را به داشتن یا نداشتن تفسیر کرد. ..

و …

 

لینک : …تنها نقص من حاشیه رفتن بود و بس

[…]

کلیدواژه ها:+۴۴,+ + =۳۰,+۳۹,+,+۳۴,+ or – symbol,+ – symbol,+ google,+ youtube,+ meaning,+44,+ + =30,+39,+,+34,+ or – symbol,+ – symbol,+ google,+ youtube,+ meaning,+44,+ + =30,+39,+,+34,+ or – symbol,+ – symbol,+ google,+ youtube,+ meaning,+44,+ + =30,+39,+,+34,+ or – symbol,+ – symbol,+ google,+ youtube,+ meaning,+44,+ + =30,+39,+,+34,+ or – symbol,+ – symbol,+ google,+ youtube,+ meaning,+44,+ + =30,+39,+,+34,+ or – symbol,+ – symbol,+ google,+ youtube,+ meaning,+44,+ + =30,+39,+,+34,+ or – symbol,+ – symbol,+ google,+ youtube,+ meaning,+44,+ + =30,+39,+,+34,+ or – symbol,+ – symbol,+ google,+ youtube,+ meaning,+44,+ + =30,+39,+,+34,+ or – symbol,+ – symbol,+ google,+ youtube,+ meaning,+44,+ + =30,+39,+,+34,+ or – symbol,+ – symbol,+ google,+ youtube,+ meaning,+44,+ + =30,+39,+,+34,+ or – symbol,+ – symbol,+ google,+ youtube,+ meaning,+44,+ + =30,+39,+,+34,+ or – symbol,+ – symbol,+ google,+ youtube,+ meaning,+44,+ + =30,+39,+,+34,+ or – symbol,+ – symbol,+ google,+ youtube,+ meaning,+44,+ + =30,+39,+,+34,+ or – symbol,+ – symbol,+ google,+ youtube,+ meaning,

Powered by WPeMatico

برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاه شما در مورد این مطلب

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

ببخشید، نمی‌توانید دیدگاهی بنویسید.